Koosolekud ja seminarid Tartus

Traditsiooniliselt toimub Tartus igal õppesemestri sisesel neljapäeval koosolek. Arutamist vajavate teemade puhul peetakse arutelukoosolekuid ja seminare, kuhu tihti kutsutakse kõnelema aktuaalse teema vastavaid spetsialiste ning diskuteeritakse vabas vormis. Aruteludel tutvutakse looduskaitse päevaprobleemidega ning nende lahendustega, samuti saab kuulda maailma erinevate paikade elust ja esinejate seiklustest võõrsil.

Seminar Koola poolsaare matkast 5.04

Paar nädalat tagasi saabusid Venemaalt Hibiinidest matkalised, kelle hulgas oli ka mitu Ringi liiget. Peale selle, et juba iseenesest on tegemist väga põneva kandiga, käidi vaatamas kaljujooniseid, mis oligi matka põhiline eesmärk, ja mägedes matkamas. Kõigest lähemalt räägivad nad ise juba järgmisel teisipäeval (05.04) kell 20.00 Sisevete Saatkonnas Emajõel.Seminaril jätkub toitu nii meelele kui keelele! Matkalised valmistavad uhhaad, mida olete oodatud lürpima! Nii saame teada, millised on õige vene uhhaa nüansid. Toimub ka Lanksaares valmistatud juustu ja vorsti degusteerimine. Nagu me teame, on Lanksaares kõik oma lehmade piimast ja sigade lihast hoole ja armastusega valmistatud. Nädalavahetusel käisime juustutegu ka vaatamas ja õppimas – niisiis huvilistele jagame meeleldi kogemusi. Üritus ja toit on TASUTA!
Tulge uudistama!
* Uhhaa pilt on illustreeriv, aga Lanksaare juustu ja vorsti pildid on jäädvustatud sel nädalavahetusel.

Lisatud: 2. aprill 2016

Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi 58. aastapäev

Aeg on jälle jõudnud sinnamaale, et tähistame järjekordset Ringi aastapäeva. Kõik praegused, kunagised ja tulevased Ringi liikmed ja lihtsalt huvilised on oodatud osalema Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi 58. aastapäevale, mis toimub 19. märtsil. Nagu ikka, on üritused kõigile tasuta. Seega võtke kaasa sõbrad ja tuttavad ning tähistame üheskoos armsa Ringi sünnipäeva!

Aastapäev algab konverentsiga
Tartu Loodusmajas, Lille 10

Algus kell 11:00


Esinevad:
Tuul Sepp- Kas evolutsioon ahistab meid?
Taavi Pae- 58 aastat Ringi
Urmas Sellis - Linnusaatjad ja pesakaamerad- miks ja kuidas?
Anneli Palo- Uhtlammimetsadest

Saab ka kringlit ja küpsist!


Õhtune programm Korporatsioonis Rotalia, Tähe 3

19:30 Avame uksed
20:00 Õhtuse programmi algus
Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi Segakoor
Ringi uue presidendi väljakuulutamine
Kirju Tigu
Eterniit
Õhtu viiakse hommikusse unustamatu tantsupeo saatel.

Terve õhtu jooksul esinevad meeliülendavad üllatusesinejad.

Avatud ka baar, kust saab meelepärast keelekastet ja koduseid hõrgutisi (võtke kaasa sularaha)

Aastapäeva toimumisele aitavad kaasa Pajumäe talu, Energia talu, AS Maris Gilden ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Lisatud: 4. märts 2016

Valimised

Tere,

nüüd saab jälle presidenti valida. Selleks peab keegi kandideerima ja keegi peab kellegi kandidatuuri esitama.

Kandidaatide esitamise ja valimise kord jääb samaks kui eelmine aasta (seega ei hakka ümber sõnastama ja tuleb ctrl+c ctrl+v eelmise aasta jutust).

Presidendiks võib kandideerida Ringi liige või inimene, kes võetakse Ringi liikmeks selsamal aastapäeval.
Presidendikandidaate võivad esitada kõik, kes võivad kandideerida presidendiks. Presidenti valida saavad ka kõik juba mainitud kategooriatesse mahtuvad inimesed. (Ringi liige on inimene, kes on liikmeks võetud ega ole avaldanud soovi vilistlaseks hakata)

Olulised kuupäevad ja kellaajad:
E 14. märts kell 23:59 - kandidaatide esitamise lõpp
T 15. märts - kandidaadid esitavad nõusoleku kandideerida, 7 juhatuse liiget ja oma platvormi
K 16. märts kell 19:00 - kandidaatide debatt, eelhääletus, Vanemuise 46 - 327
L 19. märts päeval - aastapäevakonverents, valimised
L 19. märts õhtul - pidu, valimised, häälte lugemine, presidendi välja kuulutamine

Valimiste kord:
Ringi president ja juhatus osutub valituks lihthäälte enamusel, mis antud juhul tähendab, et vajalik on koguda rohkem hääli kui ühelgi teisel kandidaadil. Juhul kui kandidaadid saavad sama palju hääli, siis toimub kohe peale tulemuste selgumist teine voor.

Valida saavad kõik Ringi liikmed. Liige on inimene, kes on kord liikmeks astunud ega ole esitanud Ringi juhatusele avaldust vilistlaseks arvamise kohta.

*Tähelepanu Ringi rebased!* Kõik, kes pole veel Ringi liikmed, kuid soovivad sel aastal liikmeks astuda, pange tähele et ka teie saate presidendivalimisel oma hääle anda! Seda loomulikult juhul kui te olete eelnevalt täitnud liikmeks astumise avalduse.

Oma valiku tegemiseks tuleb korrektselt täidetud sedel poetada valimiskasti. Teisi võimalusi ei ole.

Valimiskast on avatud:
K 16. märts
- kandidaatide debatil (Vanemuise 46, ruum 327, kell 19:00)
L 19. märts päeval - aastapäevakonverentsi kohvipausidel
L 19. märts õhtul - peo alguses 20:15-21:15

Hakake aga pihta! (muidu tuleb Donald Trump)

Gaša
valimiskomisjoni esimees

PS. Kui sellest kirjast midagi olulist välja jäi, siis võite märku anda, täiendame. Kui on midagi olulist kirjutamata, millest keegi märku ei anna, ja tekib arusaamatusi, siis kõik probleemid lahendatakse ETS-iga. Kes väga vaielda tahab, siis vaielgu terviseks.

Lisatud: 10. märts 2016

Seminar "Toiduohutus versus kvaliteet – müüdid ning tegelikkus"

Toidus sisalduvatest ohtudest ja nendega seonduvatest müütidest tuleb rääkima EMÜ toiduhügieeni osakonna juhataja professor Mati Roasto.

Muuhulgas saame arutleda järgmiste küsimuste üle:
Kas oleme hügieeniga liiale läinud?
Kas toidumürgistused tulenevad toidutööstusest või hoopiski tarbija rumalusest?
Kas eelistada toor- või pastöriseeritud piima?
Kas lihatooted on tõesti kantserogeensed ning milliseid lihatoite eelistada?

Seminar toimub 16. detsembril kell 19.00 Vanemuise 46-246.

Kohtume seal!

Lisatud: 14. detsember 2015

Seminar metsloomade meditsiinist

Heipsti!

Kolmapäeval, 7. detsembril kell 18.00 saame kuulma, mida räägivad metsloomade haiguslood loomaarstidele meie eluviisidest ja käitumisest.

Mida saaksime teha või tegemata jätta, et metsloomadel läheks paremini?

Metsloomade tervisest tuleb rääkima aasta loomaarstiks valitud Madis Leivits, kes on ELFi ekspert-veterinaar metsloomade haigla projektis. Igapäevaselt EMÜ loomakliinikus praktiseeriv Leivits pajatab lugusid oma mitmekülgsetest patsientidest ning jagab näpunäiteid, kuidas aidata hätta sattunud metslooma.

Seminar leiab aset Venmuine 46-246.

Kohtumiseni

Lisatud: 6. detsember 2015

Seminar "Kloonvasikas"

Geenisiirdamine ja kloonimine pole tänapäeva maailmas enam midagi erakordset, kuid nende kahe biotehnoloogia ühendamine ühes veises on märksa iseäralikum ning peadmurdvam ülesanne. Sellist projekti on Maaülikooli zoomeedikumis arendamas teadlasterühm, kes on esimesed kloonvasikad ka ilmale toonud. Eesmärgiks on saada kaks transgeenset vasikat - Üks insuliini ja teine foliikuleid stimuleerivat hormooni (FSH) lüpsev.

Maaülikooli teadusprorektor professor Ülle Jaakma tulebki meile rääkima õnnestumistest, valupunktidest ja tuleviku suundadest biotehnoloogiliste ravimite saamisel transgeensetelt loomadelt.

Praegugi kasvab EMÜ suurloomakliinikus kloonitud lehm Augustina. Sellest kuidas jõuti ideest vasikani saabki juba täpsemalt kuulda seminaril.

Kohtume kolmapäeval 21.10 kell 19 Vanemuise 46-327

Lisatud: 19. oktoober 2015

Seminar "Jakuutia loodusvarad"

Juba sel kolmapäeval (07.10) toimub seminar "Jakuutia loodusvarad"! Reisimuljeid Ida-Siberist tuleb pajatama Ringi liige Aadam Kaivo, kes veetis sündmusterohke aasta Jakuutias. Tule kuula lähemalt kuidasmoodi Jakuutias elu käib ja missugust sorti loodusvarasid sealt leida võib.

Kolmapäeval (07.10), kell 19:30, Vanemuise 46-246.

Värvilist sügist!

Lisatud: 5. oktoober 2015

AVAKOOSOLEK 2015

3. september

Uus kooliaasta hakkas pihta ja samamoodi naaseb ka Ring suvepuhkuselt, et sügiseste tegemistega alustada. Et rebased aimu saaks, mida Ring endast kujutab ja mis meid sel õppeaastal ees hakkab ootama, saame kokku neljapäeval (3. septembril) kell 19:00 Vanemuise 46 ruumis 327.

Haarakem kõik loodusehuvilised sõbrad kaasa ja näeme neljapäeval!

Lisatud: 2. september 2015

Emajõe-teemaline seminar lodi Jõmmul

Hei!

Tulemas on seminar lodi Jõmmul, kus Meelis Tambets Eesti Loodushoiu Keskusest tuleb meile rääkima Happyfishi projektist, Emajõe vanajõgedest ja tõugjast. Lodjaga liugleme õhtusel Emajõel ehavalguses ning peale hilisõhtust seminari vaatame üheskoos õdusas Jõmmu trümmis loodusfilmi. Seejärel ootab meid ees erakordne ööbimine lodjas, kus uni maitseb imeliselt hästi!

Et kõik peale loenguid ja õhtusi tegemisi tulla saaksid, sõidame neljapäeval 21. mail kell 21.30 bussiga Lodjakoja juurest Käreverre, kus ootab meid juba lodi. Reede hommikul alustame tagasisõitu bussiga kell 9.00, et kõik 10.15 ikka loengusse jõuaksid.

Pakume teed ja näksimiseks küpsist, aga suurem õhtusöök tuleks igal ühel vastavalt nälja suurusele ise kaasa pakkida. Hommikul see-eest pakume putru. Magamiskott või tekk tuleks samuti endal kaasa võtta.

Osalustasu on 2 eurot (maksta saab kohapeal sularahas) ning kuna Jõmmule mahub piiratud arv (40) loodusehuvilisi, siis palume ennast kirja panna blogi kommentaarides.

Päikest ja rohelust!
Teie Ring

Lisatud: 18. mai 2015

Linnulaulu kuulamine

Et volbripidustustest hoog ei raugeks, kuid samas vaim puhkaks, läheme 1. mai varahommikul Raadile linnulaulu kuulama. Tutvume seda sorti Tartuga, millega ei pruugi iga päev kohtuda: see on alles ärkav ja tärkav Tartu, kes teeb valmistusi eesootavaks päevaks.
Kogunetakse Raadi kalmistu peavaäravates kell 6.

Lisatud: 24. aprill 2015

Seminar permakultuurist 24.03

Tervitus!

Permakultuuri eesmärgiks on luua stabiilne ja tootlik süsteem, mis kataks inimeste vajadusi. Kuid mida täpsemalt kujutab endast permakultuur? Miks seda vaja on? Kust selline asi alguse sai? Kas Eestis tegeleb keegi sellise asjaga? Nendele ja paljudele teistele mõtisklustele saad vastuse 24. märtsil toimuval seminaril. Permakultuurist tuleb meile jutustama Margus Ess, kes on Wiru Vilja agronoom ja permakultuuri idee eestvedaja Eestis.

Näeme teisipäeval Vanemuise 46, ruumis 327 kell 19:00!

Lisatud: 16. märts 2015

Ringi president on Sandra Poks!

Valimised on selleks korraks läbi. Valimiskomisjon väljastas 56 valimissedelit, valimiskasti jõudsid need kõik ja mitte ühtegi rohkem.
Tulemused: Jürgen 8 häält, Ott 15 häält, Sandra 31 häält. Kaks sedelit oli rikutud.
Laekus ka kolm SMS-häält. Kuna sellist hääletusviisi polnud ette nähtud, siis ei kavatse valimiskomisjon tagada nende salajasust. Hääled tulid Endel Tiiramaalt, Marko Puksingult ja Pluutolt, igale kandidaadile üks.

Rõõm on teatada, et Ringi presidendiks valiti Sandra Poks (Ökolooga III). Järgneva aasta juhatus on:
Kristi Källo (ökoloogia II)
Adele Puusalu (bioloogia I mag)
Ott Kangur (Ökoloogia dok.)
Britta Kalagan (Bioloogia II)
Elisabet Kirsi (Geograafia III)
Matis Pääslane (EMÜ veterinaar II)
Jürgen Karvak (Ökoloogia I)

Palju õnne uuele presidendile ja kõigile teistelegi!

Lisatud: 16. märts 2015

Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi 57. aastapäev

Ahoi,

et saabuva vabariigi aastapäeva raames ronib ligi ka meie oma TÜLKRi mitte vähem väärikas 57. aastapäev siis paluks kõigil värvida kalendris 14. märts punaseks ning tõmmata rohelisega ring ümber, kuna sel päeval toimuvad nii harivad seminarid ja kohvitamised kui ka traditsioonilised valimised, pidustused ning bakhanaalid. Täpsem info saabub selle nädala jooksul.

Seniks aga head hundikuu lõppu

Lisatud: 25. veebruar 2015

Seminar elupaikade taastamisest 17.12

Kätte on jõudnud aeg maha pidada selle aastanumbri viimane seminar

Kindlasti olete kuulnud palju jutte järvede ja tiikide puhastamisest ja uute rajamisest mitmete veeselgroogsete ja -rootute tarbeks, kraavide kinniajamisest metsiste elutingimuste parandamiseks, rannaniitude hooldamisest kõrede hüvanguks jne. Nende projektide elluviimiseks on kulutatud üsna suuri summasid ja tehtud suuri jõupingutusi. Sellest, kas ja kuivõrd need ettevõtmised on vilja kandnud, tuleb rääkima paljudele teile juba tuttav, MSc Elin Soomets.

Seminar leiab aset järgmisel kolmapäeval (17.12) kell 19.00 Vanemuise 46-327.

Kohtumiseni

Lisatud: 11. detsember 2014

Seminar loomaeetikast

Kas loomakaitse on looduskaitse? Miks karusloomafarmide keelustamise poolt andis allkirja 10 000 inimest, aga konnad teelt talgutel osaleb iga aasta inimesi ainult 100 ringis? Kumb on armsam, kas kass või koer?

Nendele küsimustele ning veel paljule muulegi saab vastuse juba sel kolmapäeval (3.12) TÜLKRi seminaril, kuhu tuleb loomaeetikast rääkima keskkonnafilosoofia ning eetika uurija Külli Keerus.

Seminar mõistagi tasuta, muheda õhkkonnaga, vanemuise 46 ruumi 327-ga, algusega 19.00 akadeemilise veerandtunniga.

Lisatud: 30. november 2014

Seminar hiitest ehk PÜHApäev

Tere õhtust ringi rahvas!

Päevad on meil lühikesed ja ööd on meil mustad. Selleks, et D-vitamiinivaene tali üle elada, koguneme sellel pühapäeval (23. novembril) kell 10.00 Hurda pargi juures ning võtame ette ühe pühapäev pühaduses, pühime autoratastelt linnatolmu ja suundume hiitesse patareisid laadima.

Maausuliste religiooni kontekstis on ikka hiisi defineeritud kui põlisrahva poolt traditsiooniliselt pühaks peetud ja kogukondlikult kasutatud komplekseid maa-alasid. Sellest, kuidas pühasse paika siseneda, milliseid ajaloolisi pühasid paiku Eestis kaitse all on, kuidas haigust kui animat teisaldada, end looduses ja loodusega ravida ning veel paljust muust huvitavast tuleb meile rääkima Ain Raal (TÜ farmaatsia instituut, farmakognoosiadotsent, Ph.D.).

Soovituslik on kaasa haarata ka matkakruus ja istumisalune, sest see seminar ei toimu sugugi mitte 327 klassiruumis, vaid hoopis lõkke ümber, matkapanges keemas värske allikavesi ja eestimaised ravimtaimed. Transport jääb seekord igaühel ise organiseerida aga õnneks pole minek väga kaugele. Nii et kellel autos kohti üle või autokoht puudu, andke sellest listis/blogis teada.

Lisatud: 19. november 2014

AVAKOOSOLEK 2014

Kooliaasta algusega paneme ka Ringi rattad hoogsalt veerema.
Avakoosolekul tutvustame Ringi ja uue õppeaasta plaane. Üheskoos üritame paika panna plaanid sügiseks.
Avakoosolek toimub juba sellel neljapäeval (4.09) kell 19.00 Vanemuise 46-327. Tulge ja räägime, mis toimunud on ja toimuma hakkab.

Lisatud: 1. september 2014

Ämblike seminar

Arahnofoobiat peetakse maailma levinuimaks foobiaks, wikipeedia andmetel kannatavad selle all ligi pooled naistest ja neljandik meestest USAs. Kuna oma vaenlast tuleb tunda, hirmule vastu astuda et cetera, on oodatud kõik, kes tunnevad ebatervet tõmmet/tõuget ämblike vastu

Seminar kätkeb endas:
*Ämblike olemus ja koht eluslooduse süsteemis
*Ämblike koht looduses ja nende suhted teiste loomade, taimede ja muu elavaga
*Ämblike suhted inimestega, inimeste suhted ämblikega
*Eesti ämblikuteaduse ilu ja valu
*Saab vaadata ka elusaid kodumaiseid ämblikke

Rääkima tuleb arahnoloog Mart Meriste

Ikka ja jälle Vanemuise 46 ruum 327

PS! seminar on tasuta!

Lisatud: 30. märts 2014

Metsaseminar

TÜLKRi ja metsa suhet on iseloomustatud kui sümbioosi verstaposti, aga palju me siiski teame Eesti metsade hetkeseisust. Kas aastal 2058 avamatkale tuleb käbiviskekäbisid botaanika aiast otsida või on koosolekuplats hoopis kaetud tiheda männikuga?

Kõigele sellele ja veel paljulegi muule tuleb vastuseid otsima RMK Põlvamaa metskonna metsaülem Andres Sepp, kes räägib meile RMK-st, metsanduse arengutest (jätkusuutlikkusest) ja metsaga seotud müütidest..

Juba sel neljapäeval 27.märtsil Vanemuise 46 ruumis 327 kell 19.00!

Seminar on nagu alati tasuta

Lisatud: 24. märts 2014

Ringi president on Robin Gielen!

Laupäeval toimunud aastapäevapidustustel luges Ringi valmistoimkond kokku valimiskasti laekunud hääled.

Kokku anti välja 37 sedelit, tagastati 37 sedelit. Rikutud sedeleid ei olnud.

Häälte jagunemine:
Edgar Prass 4 häält
Miina Lõoke 11 häält
Robin Gielen 22 häält

Hääletustulemuste põhjal osutus valituks Robin Gielen.

Robini juhatusse kuuluvad:
Linda Puusalu
Merit Eensoo
Ott Kangur
Miina Lõoke
Sandra Poks
Maris Pärn
Kristi Källo

Valimistoimkonda kuulusid: Kairi Kiik, Johannes Vind ja Martin Tuul

Tegusat aastat!

Lisatud: 19. märts 2014

Mälumäng!

Tervist!

Üks õhtu, üks pubi, 20 küsimust ja üks missioon, millest väljuvad vaid 3 võitjat (meeskonda). Toimuma saab Looduskaitseringi mälumäng juba see kolmapäev (26.veebruar) kell 20.00 Zavoodis. Küsimused seekord veidike eestipärasemad, tähistamaks vabariigi 96. sünnipäeva. Oma teadmisi näitama võib tulla üksi või ka sõpradega, tiimi suuruseks kuni 5 inimest. Tiimide arv pole piiratud, mida rohkem seda uhkem!

Parimatele auhinnad!

Kohtumiseni!
Pääsu ja Robin

Lisatud: 26. veebruar 2014

Seminar plastikjäätmetest Ghanas

Aeg: 16.01.2013 kell 19:00
Koht: A. Kitzbergi 8 kommuun


2013 aastal viibisin maailmaharidusliku võrgustiku GLEN kaudu Ghanas organisatsiooni Young People We Care (YPWC) juures praktikal.
Töötasime programmi juures, kuidas läbi keskkonnateadlikkuse tõstmise plastikjäätmete hulka vähendada ja samas kasutatud plastiku müügist saadud raha eest koolidele õppevahendeid soetada.
Neljapäeval vaatame pilte Ghanast, prügist, loodusest ja kultuurist ning arutame arenguabi ja arengukoostöö teemadel.

Lisaks tuletan meelde, et 22. jaanuarini on võimalik kandideerida GLEN-i käesoleva aasta projektidesse.
Looduse kaitsmisega seotud ettevõtmistest on võimalik minna näiteks Kameruni keskkonnaklubisid käima tõmbama. Lisaks veel üheksa teist põnevat projekti.
Täpsem info: http://www.terveilm.ee/glen/
Projekte koordineerib Arengukoostöö Ümarlaud ja finantseerib Välisministeerium.

Tervitades,
Martin Tuul

Lisatud: 15. jaanuar 2014

Seminar šaakalist, kährikust ja mingist

Tere!

Seminarimaratoni kolmandal päeval tuleb meile rääkima Keskkonnateabe keskuse ulukiseire osakonna juhataja Peep Männil.

Juttu tuleb šaakali elust ja olust ning tulevikust. Vaatame kuidas läheb kährikul ja ameerika naaritsal. Arutleme võõrliikide tuleviku teemal.

Seminaridenädala kolmas seminar toimub kolmapäeval 11.12, kell 18:00 (tund varem, kui tavaliselt) ikka samas Vanemuise 46 maja ruumis 327.

Päikest!

Lisatud: 9. detsember 2013

Seminar loomade rehabilitatsioonist Hollandi näitel

Hei!

Järgmine nädal kujuneb seminaridenädalaks. Teist seminari tuleb pidama Miina Lõoke, kes on juba pool aastat sellel alal töötanud.

Juttu tuleb loomade rehabilitatisoonist.
Kas olete mõelnud kuhu lähevad pärdikud, keda laborites enam kasutada ei saa? Mis saab kährikutest, kes omanike kodud maatasa teevad? Mis juhtub loomadega, kes saabuvad Euroopasse salakaubana ja lennujaamas konfiskeeritakse? Kuidas seadus üldse lubab pidada kodustamata loomi lemmikutena? Nendele ja ja nii mõnelegi muule küsimusele otsime seminaris vastuseid. Uurime seda ühe Hollandi suurima keskuse näitel, kes tegeleb juba aastakümneid eksootiliste loomadega. Lisaks loomade pidamist puudutavatele küsimustele, tuleb juttu ka viimaseid puudutavatest seadustest ja eetikast.

Seminaridenädala teine seminar toimub teisipäeval 10.12, kell 19:00 ikka samas Vanemuise 46 maja ruumis 327.

Näeme seal!

Lisatud: 6. detsember 2013

Seminar kosmilistest vandenõudest

Mäletate veel aega enne 2012. aasta detsembrit? Nibiru, komeedid, hiiglaslikud päikesepursked, pöörduvad Maa magnetpoolused, galaktiline joondumine, tulnukad... kindlasti jäi siit nimekirjast mõni oluline maailmalõpp välja. Peale selle levib vahetpidamata kuuldusi, kuidas NASA ja "võimud" vaikivad maha tegelikult kosmoses toimuvat, võltsisid Kuu-maandumised ja tegelikult on Maa üldse lapik. Ühesõnaga, vaatame lühidalt üle suurema osa populaarsetest kosmosega seotud vandenõuteooriatest, müütidest ja üldistest väärarusaamadest. Tuleb välja, et kosmose reaalsus on kohati isegi kordades veidram ja vägevam kui maapealsete kahejalgsete kujutlusvõime.

Ootame kõiki seminarile järgmisel esmaspäeval, 9. detsembril kell 19.00 Vanemuise 46 ruumis 327.

Kosmilistest vandenõudest tuleb meile rääkima Üllar Kivila, kellel on vanust umbes 681 miljonit sekundit, erialalt on ta füüsik ning selle kõrvalt parandamatu astronoomiaarmastaja. Vabal ajal haub plaane Tartu elektrivarustuse saboteerimiseks, et taevast pimedamaks saaks.
Igaüks võiks oma lemmiku vandenõuteooria meelde tuletada ning kohtume seminaril!

Lisatud: 6. detsember 2013

Roy Strideri seminar ökoriigist

Ahoi!

Juba tuleval teisipäeval 26. novembril kell 19:00 ootame kõiki Vanemuise 46 ruumi 327, kus Roy Strider tuleb meile rääkima Ökoriigi ideest.

Roy Strider on ökomõtlemise- ja kodanikuühiskonna aktivist, kirjanik, maailmarändur, rahvusvahelise keskkonnaorganisatsiooni Greenpeace'i ammune liige. Samuti on ta tuttav bändidest Vennaskond ja The Flowers of Romance.

Eellugemiseks: Roy Strider: ökoriik on Eesti arenguvõimalus

Näeme seal!

Lisatud: 22. november 2013

Bussireisi muljetamisõhtu

Ae-ae!

Mõnus matkahooaeg peab natuke pausi pidama kuniks pime sügis möödub. Seega sisustame seda aega tagasivaatega bussireisile, mis leiab aset selle kolmapäeva 6. novembri õhtul algusega kell 19 Kitzbergi maja kummist elutoas.
Kes veel käinud pole, siis asub see Kitzbergi tänaval majas number 8, mis on viimane maja vasakut kätt ja ühtki numbrit ei kanna. Vaatame fotosid, räägime lugusid, sööme-joome ja naudime meeldivat seltskonda. Õhtul saab edasi kõrtsu ka liikuda. Oodatud on kõik, nii bussireisil käinud kui ka koju jäänud kaasaelajad. Kes maja üles ei leia, siis siis tõmmake kõnetraati

Hektar Prassu 59053139

Lisatud: 4. november 2013

Looduskaitseringi mälumäng!

Tervist!

Taaskord on saabunud aeg ajusid ragistada ning kõik kogunenud teadmised kasutusse panna!

Juba tuleval kolmapäeval (30. oktoobril) toimub oodatud Looduskaitseringi mälumäng!
Toimumispaigaks traditsiooniliselt tuntud lokaal Zavood ning kellaajaks 20.00. Teadmistega võib hiilata nii üksi, kaksi... või moodustada kuni viieliikmelised võistkonnad.

Parimatele auhinnad, mis erutavad nii meeli kui ka keeli!

Kohtumiseni!

Lisatud: 25. oktoober 2013

Seminar "Saesaare paisule kalapääsu rajamine või Ahja jõel kärestiku taastamine?"

Hea Ringirahvas!

Tulemas on seminar "Saesaare paisule kalapääsu rajamine või Ahja jõel kärestiku taastamine?"
Juba sellel neljapäeval 12. septembril kell 19.00. Nagu ikka Vanemuise 46-327.

Peagi on tulemas avamatk, mis viib meid tradisiooniliselt Ahja jõe ürgorgu ja Taevaskotta. Sellega seonduvalt on asjakohane võtta eelnevalt päevakorda selle looduskauni koha tuleviku küsimus. Et tegu on vaieldamatult üliolulise loodusobjektiga väga laias aspektis, ei tohiks kedagi külmaks jätta seal aset leidvad muudatused. Nimelt plaanitakse Saessaare paisule rajada kalapääs, et tagada lõheliste pääs Ahja jõe ülemjooksule.
Ürgorg võeti kaitse alla 1957. aastal. See oli viis aastat pärast Saessaare paisu rajamist hüdroelektrijaama tarvis. Meie vanevanemad mäletavad seega sootuks teistsugust ürgorgu, kui see on meile tuttav. Kohaliku kolhoosi elektrienergiaga varustamise tarvis rajatud pais tekitas paisjärve, mis ujutas üle kogu jõelammi, peites enda alla olulisis loodusobjekte – väiksemaid paljandeid ja koopaid. Samuti läks kaduma Saessaare kärestik, mis väidetavalt olla olnud lausa mäestikujõge meenutav. Õhus on küsimus, kas alternatiivina võiks kaaluda ka paisjärve täielikult alla laskmist kalaliftide või kalatreppide rajamise asemel, mis võimaldaks võib-olla lisaks soovitud kalade pääsul ülemjooksule ka endise ürgoru taastumist kogu oma looduslikus pikkuses. Nendele ja teistele seda väga olulist teemat puudutavatele küsimustele tulevad vastust andma hüdroloog PhD Arvo Järvet ja MSc Triin Veber.

Et seminarile tulles ei jäädaks üksnes kuulaja rolli on soovitatav ka eelnevalt veidi end teemaga kurssi viia ja tekkivad küsimused ehk kirjagi panna. Selleks siin mõned teemat puudutavad lingid:
Ahja jõe ürgoru maastikukaitseala
Saesaare Elektrijaama kinnistute ja nende lähiala detailplaneeringu keskkonnamõju strateegiline hindamine
Paralleele Sindi paisu teemaga Valdur Lahtvee ja Triin Veber: Sindi pais tuleb lammutada

Lisatud: 10. september 2013

Avakoosolek

Ahoi!

Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi avakoosolek toimub juba
sellel neljapäeval 05.09 kell 19.00 Vanemuise 46-327.
Tulge ja räägime, mis toimunud on ja toimuma hakkab!

Lisatud: 3. september 2013

Külla Anna Haava skvotti!

Tere, tere Ringi rahvas!

Kindlasti olete kuulnud siit-sealt, et Tartus Anna Haava 7a majas tegutseb seltskond noori ja entusiastlikke skvottereid. Et maja saatus ja skvottimine kui selline üleüldiselt on viimasel poolel aastal tänu Tartu linnavalitsuse sekkumisele väga palju kõneainet leidnud, siis tekkis ka meil pähe mõte, et võiks ju minna oma silma ja kõrvaga kaema. Vabas vormis ja keskonnas saab vabalt toimuva vestluse käigus kuulda millega üldiselt Anna Haavas tegeletakse, skvottimisest Eestis ja maailmas laiemalt, selle kultuuriloolisest kasulikkusest, keskonnasäästlikusest ja kõigest, mis sellise alternatiivse eluviisiga seonduda võiks.
Et aga asi liialt ühepoolseks ei jääks, siis kuuluvad jagamisele ka kõik juhtumised Ringi päevilt. Ehk siis kõigil, kellel mõni hea matkajutt varuks, ei tohiks seda mitte häbeneda rääkida. Laias laastus saab olema üks mahe kevadine tutvumine.

Toimumise aeg: kolmapäeval 22.05 kell 19.00

Lisatud: 20. mai 2013

Seminar: puugid ja sääsed!

Ootame kõiki seminarile järgmisel teisipäeval, 14. mail kell 18.00.
Toimumiskohaks on Tartu Kunstikooli (Eha 41) loenguruum 002/003 (väravast sisse, ümber nurga, alla keldrikorrusele).

Kevadine soojus ja päikselised päevad on kõiki aktiivseks muutnud. Tegutsema on hakanud ka vereimejad - puugid ja sääsed. Kes need tegelased täpsemalt on, tuleb meile rääkima bioloog ja loodusfotograaf Urmas Tartes.

Kohtumiseni seminaril!

Lisatud: 10. mai 2013

Seminar Eesti keskkonnapoliitikast

Tervitus!

Hea meel on teatada, et üsna peagi on kõik huvilised oodatud Vanemuise 46-327 auditooriumisse, et üheskoos mõtiskleda inimese kohast looduses. Seminar toimub teisipäeval, 12. märtsil kell 19.00.

Järjekordselt on käes oma elu üle otsustamise aasta. Seda saab teha ise või lasta seda teha teistel. Kuidas seda saab teha räägivad Erakond Eestimaa Rohelised aseesimees Triin Veber ja endine riigikogu liige Mart Jüssi, kes mõlemad on ka Looduskaitseringi vilistlased.

Seminari kava:
1. EER tutvustus (Triin Veber)
2. Miks osaleda poliitikas? (Mart Jüssi)
3. Arutelu - Mida teha kodulinna paremaks muutmiseks?

Kohtumiseni!

Lisatud: 25. veebruar 2013

ELFi kalamängu ühismängimine

Head Ringlased!

Tuleval esmaspäeval, 4. märtsil ootame teid kõiki KALALE!
Aastaringne püügihooaeg Läänemeres on alanud!
Kired löövad lõkkeke Vanemuise 46 - 327 kell 18.00, õnged sebib korda Vana Kartul.
Omad pyygivahendid ( =läpakad, tahvlid, nutitelfonid) kaasa!

Tule tingimata - või pühi suu siiast puhtaks!
Helga

Lisatud: 1. märts 2013

Looduskaitseringi mälumäng

Tervist!

Alustades värskelt uue semestriga, on aeg taaskord vaimu mõttetööga ergutada! Juba sel neljapäeval (21. veebruaril) toimub Looduskaitseringi kolmas mälumäng. Toimumispaigaks traditsiooniliselt pubi Zavood ning kellaajaks 20.00.
Nagu ikka võib osaleda nii üksi, kaksi... või moodustada kuni viieliikmelised võistkonnad.

Parimatele seegi kord auhinnad, mis ergutavad meelt kui ka keelt!

Kohtumiseni!
Kärt ja Vuss

Lisatud: 18. veebruar 2013

Seminar: vanaaegne matkamine ja looduskaitse

Kallis ringirahvas

Järgmisel neljapäeval (13.12) kell 19:00 tuleb seminaris juttu sellest, kuidas ja kus vanasti (80-ndate paiku) mägimatkati ja missugused probleemid ja trendid olid looduskaitses. Juttu vestma, vanu slaide, fotosid ja varustust näitama tulevad Tiiu ja Paavo Karp. Võrdlusmaterjaliks näitavad Liina (mina) ja Triin (Tekko) täiesti tänapäevaseid fotosid umbes samast piirkonnast.
Tulge kuulama ja oma kogemusi jagama!

Niisiis: N 13.12.12 kell 19:00 Vanemuise 46-327

Lumeilu ja matkahimu!

Liina Remm

Lisatud: 4. detsember 2012

Seminar: loodus, inimene ja kaitse

Lugupeetavad!

Teisipäeval, 11. detsembril arutleme Tiit Maraniga looduskaitsekultuuri alustest ja looduskaitse sotsiaalsest poolest. Ühtlasi on võimalus mõlgutada mõtteid aasta keskkonnateo ja -kirve teemadel.
Kuhu paigutad end tänapäeva looduskaitses Sina? Mida arvad keskkonnakaitse poliitikatest?
Tule ja mõtle kaasa!

Seminar "Loodus, inimene ja kaitse" juba tuleval teisipäeval, 11.12.2012 kell 19:00 Vanemuise 46 - 327

Mõlgutusteni!

Lisatud: 5. detsember 2012

Mälumäng

Tervist!

Taaskord on saabunud aeg ajude ragistamiseks ning teadmiste proovile panekuks!

Juba sel neljapäeval(29. november) toimub Looduskaitseringi teine mälumäng.
Toimumispaigaks traditsiooniliselt pubi Zavood ning kellaajaks 20.00.
Teadmistega võib hiilata nii üksi, kaksi... või moodustada kuni viieliikmelised võistkonnad.

Parimatele auhinnad nii meelele kui ka keelele!

Kohtumiseni!
Kärt ja Vuss

Lisatud: 26. november 2012

Naaritsaseminar

Armas Ringirahvas!

On kätte jõudnud aeg teha järjekordne seminar. Seekord tuleb meiega oma tarkust jagama lugupeetud doktorant Kairi Kiik. Ta lubas harida meid naaritsate teemal ja rääkida ka looduskaitsjate seas suurt kära tekitanud mingifarmi rajamisest (natuke taustainfot: siit).

Seminar leiab aset järgmisel neljapäeval (15. novembril) kell 19:00 Vanemuise 46 ruumis 327.

Tulge kohale ja mõelge kaasa!

Lisatud: 7. november 2012

Sauruste öö-erakorraline seminar

Tere, Armas Ringi rahvas!

Ühinegem kõik, kel huvi sauruste vastu! Vägagi on oodatud Ringi omad dinosaurused!

Kitzbergis (Kitzbergi 8) toimub järgmisel kolmapäeval ehk siis müstilisel 31. oktoobril 19.00 Sauruste öö. Kavas on vaadata üks BBC film ürgsetest roomajatest. Lisaks räägib meile vahetuid muljeid Martin Tuul, kes on käinud mitu aastat Prantsusmaal sauruste luid välja kaevamas (ning oli sel aastal üks neist, kes kogus seal omajagu kuulsust http://www.dinosauria.org/blog/2012/08/30/une-rentree-a-bloc-lichtyosaure-nouveau-est-arrive/).

Loodan, et kaasa räägivad ka Leiger ning geoloogia goktorandid Gaša ja Griša, kes on samuti osalenud neis suursugustes ettevõtmistes.

Avatud on ka vaba mikrofon. Soovijad võivad teha ettekande omale südamelähedasest s! aurusest või rääkida mõnest põnevast faktist, mis on seotud ürgsete roomajatega.

Kuna tegu on siiski USAst pärit Halloweeni ööga, siis ärgem kartkem selga tõmmata ka sauruserüü! Seda lubas teha ka Ringi president Paul Hunt ise.

Kes ei tunne minevikku, see ei saa kaitsta ka olevikku!

Lisatud: 23. oktoober 2012

Mälumäng 25.10 kell 20:00

Tervist!

Taaskord on algamas Looduskaitseringi mälumängu uus hooaeg!

Jätkates Kätlini alustatud traditsiooni, toimub mälumäng sarnaselt varasemaga pubis Zavood sel neljapäeval (25. oktoobril) kell 20.00.
Igaüks võib näidata oma oskusi ja teadmisi individuaalselt või moodustage kuni viieliikmelised võistkonnad.
Parimatele loomulikult auhinnad, et ikka motivatsiooni jaguks!

Ootame heatujulisi ning uudishimulikke loodusearmastajaid ning muid tegelasi, kes ei karda enda ajusid natukene ragistada!

Kärt ja Vuss

Lisatud: 23. oktoober 2012

AVAKOOSOLEK

6. septembril kell 19:00 Vanemuise 46-327 Kooliaasta algusega paneme ka Ringi rattad hoogsalt veerema. Avakoosolekul tutvustame Ringi ja uue õppeaasta plaane. Üheskoos üritame paika panna plaanid sügiseks.

Lisatud: 22. oktoober 2012

Järelsõna: Soome metsalaager

Sel suvel pani TÜLKR märgi maha põhjanaabrite kodumaal, kus osaleti ühe partnerriigina 10-päevases põlismetsa-teemalises laagris. Laagrimuljeid kirja pannes selgus aga, et ühte blogipostitusse ei mahu kõik kogetu mitte kuidagi ära ning sai kokku vorbitud hoopis piltidega vääristatud pdf-fail. Kes käisid? Mida nad nägid? Kuidas tehakse Soomes põlismetsa inventuuri? Mitu päeva pidas vastu oma elemendist välja kistud Zima, kes pidi rinda pistma suvevihmadega? Kõike seda saab lugeda ja vaadata Blogist

Lisatud: 22. oktoober 2012

Metsakaitse-seminar

11. juuni kl 18 toimub metsakaitse-seminar: ELFi metsaspetsialist Liis Kuresoo tuleb rääkima eesti metsade olukorrast ja eesti metsanduse jätkusuutlikkusest maailma kontekstis.

Seminar saab tõenäoliselt toimuma Kitzbergi hubases elutoas, sest kesse ikka tahab suvel koolimajas istuda.

Lisatud: 1. juuni 2012

Ladina-Ameerika reisijutuõhtu

Kuulutan välja järgmise Ringi ürituse!

Mis: Ladina-Ameerika reisiõhtu

Millal: järgmisel kolmapäeval, 16. mai kl 18

Kus: Kitzbergi 8

Saab kuulda värskeid reisimuljeid ja näha pilte kahest kaugest maast. Piret räägib Guatemalast, kus ta kaks kuud vabatahtlikku tööd tegi, ja Auli räägib Ecuadorist, kus ta pool-turist-pool-giidina käis Amazonases ja Galapagose saartel. Kõik on oodatud, Kitzbergi konverentsisaali seinad on teatavasti kummist!

Tervitades,

Auli

an image

Inimene Ecuadoris

Lisatud: 14. mai 2012

Ladina-Ameerika reisijutuõhtu

Mis: Ladina-Ameerika reisiõhtu Millal: järgmisel kolmapäeval, 16. mai kl 18 Kus: Kitzbergi 8 Saab kuulda värskeid reisimuljeid ja näha pilte kahest kaugest maast. Piret räägib Guatemalast, kus ta kaks kuud vabatahtlikku tööd tegi, ja Auli räägib Ecuadorist, kus ta pool-turist-pool-giidina käis Amazonases ja Galapagose saartel. Kõik on oodatud, Kitzbergi konverentsisaali seinad on teatavasti kummist!

Lisatud: 22. oktoober 2012

Seminar õiglase kaubanduse teemal

Neljapäeval, 10. mail kell 19.00 toimub Vanemuise 46 ruumis 327 seminar õiglase kaubanduse teemal.

Meile esineb Jaanus Välja, kes on Eesti Roheliste Liikumises õiglase kaubanduse projekti koordinaator. Tema teab ehk kõige täpsemalt kui kurvad lood tegelikult on ning kuidas olukorda parandada. Ühtlasi saame teada, kuidas on näiteks üliõpilasel võimalik probleemi leevenemisele kaasa aidata!

Seminarile sissejuhatuseks soovitame vaadata Pealtnägija lugu (SIIT alates 19,13) Lääne-Aafrika kakaoistanduste ja Eesti seostest.

Lisatud: 3. mai 2012

Seminar "Saviehitus kodu seinte ja mööbli rajamiseks"

Teisipäeval, 8. mail kell 18.00 toimub Vanemuise 46 ruumis 327 seminar teemal "Saviehitus kodu seinte ja mööbli rajamiseks".

Ettekande teeb MTÜ Savimaja (www.savimaja.ee) juures tegutsev oma ala spetsialist Jaanus Viese, kes on Eestis üks pädevamaid mehi saviehituses.

Juttu tuleb järgmistest teemadest:
- milliseid võimalusi pakub looduslik savipinnas kodu rajamisel ja renoveerimisel?
- millal valida savitehnikate kasuks?
- milliseks muudab looduslik materjal kodu ja Sind?
- kui lihtne on savist mööbli või seina rajamine võrreldes peavoolu ehitusega?

Lisaks on võimalus kohapeal näha ja katsuda erinevaid näidiseid (nt savikrohvi proovid, saviplokid) ning lektor on valmis vastama kõikidele teemaga seonduvatele küsimustele!

Lisatud: 3. mai 2012

15.03 kell 20:00 Mälumäng

Neljapäevane mälumäng osutus tõeliseks katsumuseks. Esiteks tehti Zavood alles kell 21 lahti ja pihta sai hakata peale veerand kümmet. Samuti suutsid paljud endale enne krundi alla määrida, mistõttu pidime kuulama liiga palju kommenteerimist ja ülelõugamist. Pealegi toimus Zavvis veel miskit remondilaadset ja õlut ei saanud esimene poolaeg osta. Kuna rahvast vooris pidevalt juurde, siis jäi kahjuks 4 küsimust esitamata. Kuid siiski tore, et mälumängureid tuli kohale nõnda palju (46 inimest).

Paremusjärjestuses võistkonnad:

OÜ Mäksa seeme (Leiger, Laura, Aune, Kristiina, Agne) - 20p
Tõnn on ilus, aga rumal (Kairi, Hendrik, Mikk, Ly, Tuul) - 17p
Okto Labidoloid (Edgar, Paula, Karin, Eva-Stina, Andres, Riina) - 15p
Küünetehnikud OÜ (Maarja, Kuldar, Taavet) - 14p
Slaavi Fill Jackson(Erik, Elor, Kati, Johanna, Sille, Marten) - 13p
Jeenoveeva (Ann, Kristi, Hendrik, Ave) - 11p
Kambavaim ja sõbrad (mina, sõber1, Valter Ego, Milko javeelüks) - 11p
Rumm (Erkko, Siider, Timmu) - 11p
Malts (Toivo, Monika, Martiina) - 10p
Herman's hermits (Päärn, Kalev, Lennart, Kärt) - 9p
Födxcõ (Peeter, Liina, Marian, Maarika, Kaarel, Tõnn) - 8p

NÄEME APRILLIS!!!

Kätu

************************************************************

Taaskord on kätte jõudmas kuu keskpaik ning aeg oma teadmisi ja oskusi mälumängu rakedada. Ehk siis neljapäev, 15. märts Pubis Zavood kell 20.00. Võta sõbrad kaasa ja moodusta kuni viie liikmeline võistkond. Kolmele parimale ka auhinnad.

Lisatud: 14. märts 2012

Toidutootmise loengud 7. ja 14. märtsil

Toiduainete maailmas on üha keerulisem orienteeruda. Enamasti jäävad segaseks toote päritolu, koostis ja kasvatusmeetodid.

Kasutatud väetiseid, hormoone või mürke pole aga pakendil kunagi märgitud. Mahetoiduga peaks asi lihtsam olema.

Samas on mahetootmine on oma algsetest ideaalidest eemale liikunud - vahemaad on pikad ja levib suurtootmine.

Mahepõllumajanduse saagikus on väiksem, samas koormab see vähem keskkonda. Või kas koormab?

Mahetoidu eest ollakse nõus rohkem maksma, sest see on maitsvam ja tervislikum. Aga kas on? Ja mis üldse on mahe ja mis on öko?

Kas toiduainete tootmise tulevikuks on mahetootmine, GMO-d, paremad sordid või midagi muud?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele üritame vastuseid leida kahel Vanemuise 46 ruumis 327 toimuval loengu- ja aruteluõhtul.

7. märtsil kell 19.00 räägib Sirli Pehme Eesti Maaülikoolist toidutootmise olukorrast maailmas. Järgneb diskussioon.

14. märtsil räägib Elen Peetsmann Maaülikoolist mahetootmise põhimõtetest, mahetoidu kvaliteedist ja sektori väljakutsetest ning kitsaskohtadest. Loengule järgneb arutelu ja maitsmistest.

Tule kuula, maitse ja avalda arvamust!

Edastas ja lisainfot jagab
Maarius Utso

Lisatud: 1. märts 2012

Mälumäng

Tundub, et seekordsed pähklid olid väga kõva koorega. Üritan järgmine kord kergemaid välja mõelda. Rahvast oli ka päris palju. 7 võistkonda: 2 peaga kotkas, ENSALAH, Griffindor, Prepuutsium, Simmo, Poomismäng, ja Mäluauk.

Esimese, teise ja kolmanda koha said vastavalt Simmo, 2peaga kotkas ja Prepuutsium.

Näeme kuu aja pärats 15 märts jälle Zavoodis :P

Kätlin

*************************************************************************

Juba sel neljapäeval, 16 veebruar toimub järjekordne TÜLKRi mälumäng. Tule kohale ja vali võistkond või vali võistkond ja siis tule kohale (1-4 liiget). Ikka Pubisse Zavood. Algusaeg on veidi muutunud - kell 20.00.

Lisatud: 15. veebruar 2012

15.12 kell 19:00 Mälumäng

Selle aastase viimase mälumänna võitis võistkond Elu Heidikud. Teisele kohale võitles end võistkond Lift your skinny fists like antennas to heaven ja kolmandale kohale võistkond Gaša ja kompanii.

Kohtumiseni järgmine aasta! :)

***********************************************************

Neljapäev (15. detsember) toimub 2011 aasta viimane Looduskaitseringi mälumäng.

Pane kokku kuni 5 inimest ja tule kohale ...ikka Zavoodi.

Lisatud: 14. detsember 2011

Mälumäng

Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi mälumäng toimub taas!

Järgmine neljapäev, 17 november algusega kell 19.00 Pubis Zavood Lai 30.

Moodusta kuni viie liikmeline võistkond ja tule kohale.
Pane oma teadmised proovile!!!

Lisatud: 9. november 2011

Mälumäng

20. oktoobril kell 18:00 Zavoodis loodusteemaline mälumäng

Loodus- ja koduloolise mälumängu võitjaks osutus võistkond PÕDUR PÕDER koosseisus: Triin, Kristjan, Taavi ja Toomas.

Teise ja kolmanda koha peale käis tihe kemplemine ning edukamalt väljus sellest võistkond PORGAND, kes sai teise koha.
Kolmandale kohale võitles end võistkond VEDUR koosseisus Kairi, Kätlin, Katrin, Maarius ja Martin.
Aitäh kõigile osalejatele :)

Lisatud: 12. oktoober 2011

Avakoosolek 2011

Kooliaasta algusega paneme ka Ringi rattad hoogsalt veerema. Avakoosolekul tutvustame Ringi ja uue õppeaasta plaane. Üheskoos üritame paika panna plaanid sügiseks. 1. septembril kell 19:00 Vanemuise 46-327

Lisatud: 28. august 2011

Mis toimub Eesti metsaga? - Ringi seminar neljapäeval 26.05 2011

Neljapäeval (26.05) saab Ringis toimuma seminar, kus järjekordselt heidetakse valgust kevadel valminud Eesti metsanduse arengukavaga seonduvatele küsimustele. Kui Ringi aastapäeval sai ära kuulatud Riigikontrolli esindaja seisukoht, siis nüüd on rääkima lubanud tulla Keskkonnateabe Keskuse töötajad Enn Pärt (Metsakorralduse osakonna juhataja) ja Mati Valgepea (Metsandusstatistika osakonna juhataja). Metsandusstatistika osakond tegeleb satitistilise metsainventuuri (SMI) läbiviimise ja andmete töötlemisega ning aastaraamtu "Mets" koostamisega. Enn Pärt on teinud arengukava tarvis mitmeid analüüse ja arvutusi, näiteks „Puidu pakkumise stsenaariumid metsanduse arengukavale aastateks 2011-2020“. Seega räägitakse kuidas toimub kogu Eesti metsade kohta järeldusi teha võimaldavate andmete kogumine, mida SMI andmed ütlevad meie metsade hetkeseisu kohta ning kuidas käib metsade pikemaajaliste majandamisplaanide koostamine.

Seminar toimub Vanemuise 46 ruumis 246 kell 19.

Kel huvi, siis metsanduse arengukava leiab siit:
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/3180/2201

Arengukava kohta on pikemad artiklid veel ajakirja "Eesti mets" 2010. a. talve numbris

Lisatud: 18. mai 2011

Seminarid 2010

Seminar Eesti Kroonist - Taavi Pae
Seminar Ökofeminismist - Kadri Tüür
Energiatõhus ehitus - Ago Siiner
Muljeõhtu matkast Baikali äärde Burjatiasse - Meeli Mets
Seminar-muljeteõhtu Gruusiast Johannes Vind
Seminar "Isendi rollist bioloogias" - Riin Magnus
Loodusvaatluste andmebaasi tutvustav seminar - ELUS
Seminar permakultuuri põhimõtetest - Nele Tõniste
Seminar Emajõe tänava alleest ja võimalused planeeringute mõjutamiseks - Peep Mardiste
seminar rattakultuuri teemadel - Pluuto
Tartu reoveepuhasti külastus

Lisatud: 18. mai 2011

Seminarid 2009

Diskussiooniõhtu teemal Lihatööstuse ja lihasöömise võlud ja valud
Säästev areng VI - Vana Kartul
Hundiõhtu - Raido Kont
Seminar "Lendorava uurimine Eestis" - Jaanus Remm

Lisatud: 18. mai 2011

Looduskaitsering

Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering on 1958. aastal asutatud noorteühendus, mille eesmärgiks on oma liikmete keha ja vaimu harimine keskkonna, ühiskonna ja inimkonna asjus. Ringiga võivad liituda kõik Tartu üliõpilased.

Infot vahetatakse Ringi listi seltsid.tylkr@lists.ut.ee vahendusel ning ka blogi www.looduskaitsering.blogspot.com kaudu.


Järgmised sündmusedLooduskaitseringi list

Liitu listiga - http://lists.ut.ee:8888/wws


Looduskaitseringi toetab

an image