Kevadele vastu hääletamine 2016

Kust kevad tuleb?
Tule vaata järele! Tule kevadele järele!
Seekord toome kevade veidi kaugemalt lõunast ja – nagu kombeks – hääletades! Kevad tuleb ära tuua Ungarist, Tokaj linnast!

Tokaj on ligi 4000 elanikuga linnakene Ungari põhjaosas. Tegemist on ühe suurima ajaloolise veinipiirkonnaga. Tokaj piirkonnas toodetud veinid on tuntud üle maailma. Viinamarjad, millest jooki tehakse, on kasvatatud vulkaanilisel pinnal, mis teeb veini eriliseks ja atraktiivseks. Tokaj vein on tuntud oma kuldse värvi poolest.Asume teele reedel, 15. aprillil, et juba esmaspäeva õhtul Tokajs taaskohtuda. Kuna Kevadpäevil ja rongkäigul tasub kohal olla, loodame tagasi jõuda hiljemalt pühapäeval, 24. aprillil.

Samuti toimub enne teele asumist väärikas ärasaatmine ehk 14. aprilli õhtu veedame Zavoodis! Nii osalejad kui kaasaelajad ja muidu huvilised on oodatud! Kes veel pole paarilist leidnud, leiab selle just sealt!

Tulge julgesti kevadet koju tooma! Koos jaksame rohkem tarida!

Lisatud: 11. aprill 2016

Kiir-hääletusretk

Hei!

Tokajsse suurema kambaga hääletamine jääb ilmselt küll sel kevadel ära, kuid täna maha sadanud lumevaip tõestab, et kevad tuleb siiski ära tuua. Kuulujuttude järgi on kevad jõudnud Eestile juba päris lähedale. Seetõttu kuulutame välja KIIR-HÄÄLETUSRETKE, et ka kõige mittespontaansemad ja hõivatumad inimesed saaksid osa võtta kevade Tartusse toimetamisest. Sihtpunktiks võiks olla Poola-Leedu piirilinn Augustow. Sealsed linna lähedal olevad metsad on ennegi ringi inimesi majutanud ja sealt oleks väga mugav edasi hääletada kui peaks tahtmine peale tulema.

Kevad oleks plaanis ära tuua ajavahemikul 23.-27.aprillil, et tagasi jõuda umbes täpselt Tartu Öölaulupeo ajaks. Kohtume järgmisel kolmapäeval ehk 22. aprillil Zavoodis, et kombineerida kõige dünaamilisemad hääletuspaarid ja kokku leppida kõik muu oluline, mis südame peal on.

Hääletamiseni!
Ringi juhatus

Lisatud: 15. aprill 2015

Kevadele vastu hääletamine 2014

Tervist tülkrlased,

Linnud laulavad, päike paistab aga vesi on ikka veel külm ning neidudel pole ikka veel soovitatav istuda külma kivi peal, tähendab kevad ei ole veel Eestisse jõudnud. Au juhatada uus aastaaeg sisse on olnud juba TÜLKRi privileeg 11 aastat ning kuna nende aastate jooksul pole veel kordagi kevad toomata jäänud palus Eesti Vabariigi valitsus meil ta ka see aasta ära tuua. Plaan on minna Karlovy Vary, mis on tuntud 53 708 elanikuga kuurortlinn, kust voolab läbi Teplá jõgi(mis nagu nimigi ütleb, on tänu geotermaalenergiale aastaringi soe), boonusena on linnas üle 300 kuumavee-allika. Kliimasoojenemisprognooside kohaselt Tartu 100 aasta pärast:)

Idee on käia ära 11-20. aprilliga.
Asjakohaseid nippe, paaride komlpekteerimist ning moraalset ettevalmistust alustame 10. aprillil kell 20.00 Zavoodis.

Ühesõnaga, kõik kes tunnevad, et tahavad midagi oma kodumaa heaks teha, tulge hääletame jõeni ja tagasi. Suurema kambaga jaksame rohkem kevadet ka Eestisse tarida.

"Kes kevadel laisk, see kogu aasta laisk"

Lisatud: 4. aprill 2014

Hääletades kevadele vastu!

Lörtsis plätserdamisest kõrini? Ootad pikkisilmi kevadet? Tule, lähme toome kevade ära!

Jutud käivad, et mujal Euroopas on samuti veel lumi maas, aga ei tasu tühje jutte uskuda. Tuleb ikka ise vaatama minna, et kuhu see kevad siis jääb. Esialgsed vihjed viitavad Berliini peale, aga sihid saavad ikka selgeks alles siis, kui teele minnakse.

Kevadet hakatakse otsima 16. aprill 2013. Kust täpsemalt ja kellega teele minnakse, selle selgitame kõik koos välja päev enne, nagu ikka, Zavoodis. Pidage meeles, et mida rohkem rahvast kevadet otsima tuleb, seda rohkem kevadet saame tagasi tuua!

Kalendrid kohustustest puhtaks ja lähme teele!

Lisatud: 2. aprill 2013

Hääletusretk kevadele vastu

Ahoi!

Niisiis, kellele märkamatult, kellele mitte nii märkamatult sai vahepeal mööda hääletusretk kevadele vastu.

Kus käidi, mida nähti-tehti ja mis juhtus pajatavad asjaosalised ise esmaspäeval30. aprillil algusega orienteeruvalt umbes 19:00 Kitzbergis.

an image

*****************************************************************

Kaunist kevadet!

Käes on see kaunis aeg aastast, kui meil veel katab maad kaunis valge lumevaip, samas kui lõunapoolsemates vennasvabariikides peesitatakse juba tärkaval murul päike paitamas põske ja nauditakse kesvamärjukest. Ehk on aeg koguneda neljapäeval 12. aprillil kohalikus kõrtsis Zavood, leida omale kaaslane ja järgneval päeval teele asuda. Juhatuse viimasel koosolekul nõustuti üksmeelselt, et sihtkohaks võiks olla Wroclaw, kus meteoroloogide sõnul võib juba homme tõusta temperatuur kuni 18 kraadini.

Kohtumiseni Zavoodis!

an image

Hääletusretk Berliini 2009

Lisatud: 5. aprill 2012

Hääletame kevadele vastu IX

Tere kevadenautleja!

Kui Sa oled tüdinenud lumest, mis ei sula kunagi ära, siis tule 21.aprillil kell 20.00 Zavoodi, et õlleklaasi taga endale sobiv sihtpunkt ja kütkestav partner välja valida.

Siiani on kevadet vastu võetud 2003 Prahas, 2004 Budapestis, 2005 Krakowis, 2006 Livis, 2007 Banska Bystricas, 2008 Miskolcis ja 2009 Berliinis. Aastal 2010 jõudis ring tagasi Prahasse.

Lisatud: 21. aprill 2011

 • Hääletusretk "Kevadele vastu 2010 - Tšehhi"
 • Lisatud: 8. juuli 2011

 • Hääletusretk 2009 - Berliin
 • Lisatud: 8. juuli 2011

  Looduskaitsering

  Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering on 1958. aastal asutatud noorteühendus, mille eesmärgiks on oma liikmete keha ja vaimu harimine keskkonna, ühiskonna ja inimkonna asjus. Ringiga võivad liituda kõik Tartu üliõpilased.

  Infot vahetatakse Ringi listi seltsid.tylkr@lists.ut.ee vahendusel ning ka blogi www.looduskaitsering.blogspot.com kaudu.


  Järgmised sündmused  Looduskaitseringi list

  Liitu listiga - http://lists.ut.ee:8888/wws


  Looduskaitseringi toetab

  an image