TÜLKR-i lõpulõke Leegu järve ääres Emajõe Suursoos

Keskkonnaharidust jagavate ürituste kokkuvõttev retk korraldatakse Emajõe Suursoo kaitsealale Leegu järve äärde. Tugevate traditsioonidega üritusel toimub aruteluring looduskaitsealastest probleemidest, võetakse kokku aasta jooksul käsitletud teemad ning uuritakse osalejate soove ja huvisid, millega järgneval sügisel tegelema hakata. Igal osalejal on võimalus välja pakkuda teda huvitav looduskaitseline teema, et selle üle üheskoos diskuteerida. Aktuaalsest looduskaitselisest teemast kutsutakse sõna võtma TÜLKR-i vanemaid liikmeid, kellest tänaseks on saanud tuntud looduskaitsespetsialistid. Matkadega Emajõe Suursoos õpitakse tundma ja väärtustama sealset haruldast ökosüsteemi.

Lõpulõke 30.-31. mai

Olemegi oma aastaringiga jõudnud sinna maale, et on järjekordselt aeg minna Leegu järve äärde näljaseid sääski toitma.
See aasta saab Lõpulõke toimuma 30.mail.

Kohaletulek on vabas vormis - kellel jalad veavad, saavad tulla matkates; kellel ratas väntab, saab tulla rattaga; kelle pöial seisab, saab tulla häälega jne. Kohapeal teeme lõket, sööme hernesuppi ja vaatame tagasi olnud aastale. Tagasi saab nii nagu kohalegi sai - vabas vormis. Ühistranspordiaustajatele teadmiseks ka see, et kell 6:11 liigub Ahunapalust buss Tartu suunas.

Kaasa tuleks veel võtta toidunõud, magamisvarustus ja sobivad riided, et külm ei näpistaks ja sääsed ikkagi täitsa maha ei murraks

Lisatud: 29. mai 2015

Lõpulõke

Ahoi!

Selleaastane lõpulõke Leegu järve ääres saab toimuma juba järgmisel laupäeval, 31. mail.

Kohaletulek on vabas vormis - hääletajad hääletagu, rattasportlased vändaku ja maaliinide toetajad tulgu bussiga (Tartu-Ahunapalu 17.30). Lisaks sellele on avatud nobedate näppude voor kohtadele kanuudes, mis viivad sõitjad Luunja silla alt otse Leegule. Hetkel on välja pakkuda 6 kanuud – viis kolmest ja üks kahene. Väljumine Luunjast on kell 10.00, nii et 9.15 bussiga Tartust tulles jääb mõni minut ülegi.

Kohapeal teeme lõket, sööme hernesuppi ja vaatame tagasi olnud aastale. Ja et ei tekiks lõkke ümber vaikuse ohtu, kuulutame sellel aastal välja ka raipelugude konkurssi. Samuti on väga oodatud raipelaulud ja hea oleks, kui ka muusikalist tausta annaks mõnest pillist välja pigistada. Eriti ehe oleks muidugi, kui raipelugudel ka päriseluline taust taga oleks. Parimaid lugude rääkijaid ja laulumeistreid ootab muidugi kohapeal ees ka üllatus.

Kaasa tuleks võtta toidunõud, magamisvarustus ja sobivad riided, et külm ei näpistaks ja sääsed ei murraks.

Tagasi saab täpselt sama vabas vormis nagu kohalegi sai. Ainult kanuutajad peavad endale uue transpordi muretsema. Ahunapalust Tartu suunas liigub isegi üks varajane buss kell 06.00.

Kes end kanuudesse mahutada tahavad, andku aga komentaariumis teada! Ja kui esimene nobedate näppude voor ei läinud kuigi edukalt, ei maksa veel pead norgu lasta, võib end ootenimekirja lisada ja loota, et äkki õnnestub meil ka see aasta paar viimase minuti kanuud juurde organiseerida.

Lisatud: 21. mai 2014

Lõpulõke

Selleaastane lõpulõke Leegu järve ääres saab toimuma juba tulevasel laupäeval, 1. juunil.

Kohale saab näiteks hääle, ratta või bussiga, mis väljub Tartust Ahunapallu kell 17:30.

Lisaks nendele on võimalus minna ka kanuuga! Luunjas silla alt ja otse Leegule. Välja on pakkuda 6 kanuud - viis kolmest ja üks kahene. Ees ootab pikk, aga fantastiline sõit. Luunjast väljume kell 10:00, nii et näiteks 9:15 bussiga jõuab ilusasti.

Tagasi Ahunapalust Tartusse tuleb pühapäeva hommikul buss kell 6.00, samuti viivad tagasi need samad hääled ja rattad, kes kohale tõid. Kanuud me viskame hommikul võssa.
Kaasa tuleks võtta toidunõud, magamiskott ja sobivad riided, et sääsed maha ei murraks. Hästi vaadatakse ka musitseerimisinstrumentide peale. Ööbimine, kui soovi peaks olema, on põõsa all või telgis või kus iganes süda ihkab. Vaatame aastale tagasi ja mõtleme tulevikuplaane. Hernesuppi saab ka.

Kes kanuuga tulla tahab, andku sellest aga blogi kommentaariumis teada.

Päikest!
Birgit

Lisatud: 25. mai 2013

Lõpulõke 2. juuni

Selleaastane lõpulõke sai mõnes mõttes erakordseks, sest Leegu järvele kohalejõudmiseks kasutasid kõik osavõtjad sõiduvahendeid, mis fossiilseid kütuseid ei põleta.

Enamiku matkaliste alguspunktiks sai Luunja sild, kus teed alustati kanuudega. Enne Suursoo kaitsealale sisenemist täiendasime teoreetilisi teadmisi soode kooslustest Kantsis, Emajõe-Suursoo külastuskeskuses.
Hüüdlauseks kujunenud J. Kasari laulurida "loodusjõud armastavad mind, kui mul on hea tuju" saatis meid kogu tee ning paduvihm, lauspäike, vikerkaar ning udu tundusid meid tõepoolest hoidvat. Hetkedel, kui lustlikud tudengid nimetatud hüüdlauset ei korrutanud, pajatas president Paul meile lindudest ning Tuul koduloost. Tiivulistest kohtasime merikotkaid, roo-loorkulle, tulletallajat, sõtkaid, tetresid, parte, vihitajaid, pääsukesi, jõgi-tiire, viireid, hall-haigruid, roolinde ja teisi, kes piirkonnale iseloomulikud lendajad on. Imetavatest loomadest kohtasime saarmast ning uurisime kobraste elu- ja tegutsemispaiku.

Leegu saarel, traditsioonilises lõkkepaigas, meenutasime TÜLKR-i ajalugu ja presidente. Algusest praeguseni presidentide järjestust paika panna ei õnnestunud. Oma teadmiste värskendamist saab teha siin.

Tegime põhjaliku tagasivaate möödunud aastale ning pidasime tulevikuplaane. Vahendasime informatsiooni, mida olime EKO (Eesti Keskkonnaühenduste Koja) sünnipäevakoosolekul kuulnud ja arutasime Eesti looduses olevate õppe- ja matkaradade ning Sindi paisu olukorra üle. Samal ajal lõkkel podisenud hernesupp sai söödud pisut enne koduteele asumist.

Somnambuulne pühapäev suutis kõik matkajad õnnelikult kodudesse saada, kuigi maanteel Ahunapalu ja Tartu vahel oli veel pealelõunalgi noori uniseid looduskaitsjaid näha, kes hääletades koti otsas magama jääma kippusid või oma jalgratast visalt linna poole lükkasid, endal suul: "Pean jõudma LOTE kümnevõistlusele". Paraku siiski sel aastal ühelgi lõpulõkkel osalejal energiat kergejõustikuga tegeleda ei jagunud.

---------------------------------------------------------------------

Selleaastane lõpulõke Leegu järve ääres saab toimuma laupäeval, 2. juunil.

Kohale saab näiteks hääle, ratta või bussiga, mis väljub Tartust Ahunapallu kell 17:30.

Lisaks nendele on võimalus minna ka kanuuga! Siit samast Tartust otse Leegule. Välja on pakkuda 12 kohta, 10 eurot nägu. Ees ootab pikk, aga fantastiline sõit.
Andke siis Anettile (anett.reilent@gmail.com) või Birgitile (purga.birgit@gmail.com) teada, kes meiega vettmööda tulla tahab. (Täpsemad mineku ajad ja -kohad on täpsustamisel)

Ahunapalust Tartusse tuleb pyhapäeva hommikul buss kell 6.00.

Kaasa toidunõud, magamiskott ja sobivad riided, et sääsed maha ei murraks.

an image

Lisatud: 25. mai 2012

Lõpulõke 2011

Vaata ka lõpulõkkel tehtud pilte:
Aili pildid
Kairi pildid
an image

Traditsiooniks on saanud, et kevadeti (mai lõpp, juuni algus) on Ringi aastat lõpetav sündmus lõpulõke. Enamasti on mindud Leegu järve äärde, lõkkel tehtud hernesuppi söödud, aastale tagasi vaadatud ning uusi plaane mõeldud.

Sellel aastal toimub lõpulõke 4. juunil. Tartust minnakse 17:30 bussiga (Bussijaamast) Ahunapallu (pilet 2.75). Pühapäeva hommikul läheb buss kell 6:00 Tartusse tagasi (Tartusse jõuab 7:25). Kuid loomulikult saab sinna jalgrattaga, häälega (kui õnne ei ole siis lõpus peab pikalt kõndima), süstaga, autoga.

Kaasa on vaja võtta ilmale ja sääserohkusele kohased riided ning toidunõud. Kes tahab ka magamiskoti.

Lisatud: 18. mai 2011

Lõpulõke 2010

Lõpulõke 2010

Lisatud: 18. mai 2011

Lõpulõke 2009

Lõkke äärde jõuti eri moodi - 7 kaherattalist, 3 neljarattalist ja hästi palju kahejalgseid. Võnnus kohtus rattaseltskond ka bussiga.
Ilm oli petlik - kord sadas, kord mitte, kord oli jahe, kord mitte. Järve ääres puhus mõnus tuul kõik sääsed meist eemale, nii et võis isegi rahulikult istuda. 2 pangetäit valmis suurepärast hernesuppi, üks Kuldari eestvedamisel, teine rohkem grupitööna. Soola tuli välja võluda kalapeadest. Sulelisi-karvaseid oli kokku nii 30 ringis. Varajastel hommikutundidel pidas president kõigile oma helerohelise seebitelgi ukselt pika sütitava kõne, mille peamõtteks oli "Näen kõike!". Tagasitulek läks mõnel lihtsamalt, mõnel raskemalt - autokastis sai varahommikul ilusti bussi peale, kuid kahel neiul, kelle jalgrattaid bussi ei tahetud võtta, tuli vändata samal hommikul veel 50 km Tartusse tagasi. Võitlus unega oli nii tugev, et teepervel puhates läks silmgi looja. Ülejäänud 5 ratturit veetsid öö rahulikult, nautisid lõunat ja alustasid siis alles teekonda.

HÄÄD SUVE KÕIGILE!

Lõpulõke 2009

Lisatud: 18. mai 2011

Looduskaitsering

Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering on 1958. aastal asutatud noorteühendus, mille eesmärgiks on oma liikmete keha ja vaimu harimine keskkonna, ühiskonna ja inimkonna asjus. Ringiga võivad liituda kõik Tartu üliõpilased.

Infot vahetatakse Ringi listi seltsid.tylkr@lists.ut.ee vahendusel ning ka blogi www.looduskaitsering.blogspot.com kaudu.


Järgmised sündmusedLooduskaitseringi list

Liitu listiga - http://lists.ut.ee:8888/wws


Looduskaitseringi toetab

an image