Maastikumäng "Elurikkuse jahil" 20.-21. juuni

Päike paistab, lilled õitsevad ja suvepuhkus on rõõmsalt pihta hakanud. Et suure puhkamise hoos Ringi tegemised täitsa soiku ei jääks korraldame maastikumängu "Elurikkuse jahil", mis saab toimuma juba 20.-21.juunil, Rakvere lähedal Rägavere vallas.

Kohapeal komplekteeritakse 3-liikmelised võistkonnad, mis hakkavad ette antud alal otsima piiratud aja sees erinevaid kaitsealuseid liike, mida haruldasem seda rohkem punkte. Peale pingelist võistlust toimub pidulik parimate autasustamine.

Ööbime Samblamäe hostelis, kus magamiskohti jätkub täpselt 16-le osalejale, seega palun kõigil huvilistel ennast blogi kommentaariumis kirja panna (SIIN).

Täpsustused transpordi, täpsema ajakava ja kõige muu põneva kohta saabuvad õige pea, seniks aga võtke teadmiseks, et 20.-21.juuni tuleks ära broneerida, et üles leida Rägavere vallas peituv elurikkus :)

Päikest ja rõõmu!

Lisatud: 11. juuni 2015

Bussireis ökokülla

Tervitus kõigile!

Oleme jõudnud kevadiste tegemistega nii kaugele, et on paras aeg natuke puhata ja ette võtta järjekordne bussireis. Suuna võtame Valgamaa poole. Eesti ja Läti piiri ääres asub Parmu ökoküla, mis koosneb kolmest talu-majapidamisest, kes tegelevad erinevate lindude, loomade ja taimede kasvatamisega. Tutvume Parmu ökoküla asunikega ning vaatame ja kuulame, kuidas nad seal elavad ning mida tulevikus plaanivad ette võtta. Seekordsel bussireisil pole vaja terve päev istuda- võtame ökoküla suurtes valdustes ette väikese matka seega hommikul tuleks kindlasti selga ajada ilmastikule vastavad riided. Päeva lõpetame korraliku kõhutäiega ning kohaliku SUITSUSAUNAGA!

Kaasa tuleb võtta toidunõud, saunalina ja krussis närvid, mida välja puhata.

Reis on kõigile tasuta (ka päevane toitlustus), vajalik etteregistreerimine blogi kommentaariumis, sest bussis istekohti on piiratud arvus.

Nagu kevadistele bussireisidele tavaks on seegi ühepäevane ja võtab aset 24. mail. Buss väljub kell 10:00 Vanemuise 46 eest.

Lisatud: 19. mai 2014

Tatrate bussireis

Tere-tere kõik see ringi rahvas!

Esimest korda maailmas, teist korda Eestis!
Avame registreerimise ainekursusele RING.2013 "Bussireis Tatratesse"
Tulemas on järjekdne fenomenaalne ja unustamatuks kujunev ringi bussireis. Sedakorda keskendutakse Tatra mäestikule ja selle ümbruskonnale. Ainekursus toimub välipraktikumina 27. septembrist kuni 6. oktoobrini. Plaanis on külastada kaunist Krakowi, ületada Tatrad matkates ja selle käigus vallutada Poolamaa kõrgeim tipp, Rysy mägi (2499m)! Käia kaunistes ja suurtes stalaktiidi rikastes karstikoobastes. Matkata imelises rahvuspargis, mida kutsutakse Slovakkia paradiisiks. Imetleme võrratut UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat Vlkolínec'i mägiküla. Ning palju-palju muud unustamatut. Bussireis toimub nagu nimigi ütles - bussiga. Ööbime nagu ikka telkides ja kaks korda päevas saab pangest toitvad rokka ka moka peale määrida. Hinnas sisalduvad koht bussis, 2x päevas süüa ja piletid vaatamisväärsuste külastamiseks. Kuna kõik läbitavad riigid on Schengenis, siis viisasid vaja pole ja ID kaardi olemasolul kehtetu passi tõttu tulemata ei pea jääma. Valuuta poolest maksab Slovakkias euro nagu meilgi. Veedame üksjagu aega ka Poolas, seetõttu tuleb kasuks omada välisvaluutadest parajal hulgal zlotte.
Tark paneb endale varakult koha kinni tasudes 130EUR Edgar Prass'i kontole 10011648392227.
Registreerinute nimed kajastuvad ringi blogis.

Kohtume bussis!

Lisatud: 11. juuli 2013

Polaarekspeditsioon ja looduslüürikaõhtu

2.-3. novembril on kavas Looduskaitseringi arktiline ekspeditsioon uurimislaeval Fram, et kogeda senitundmatuid hoovusi Emajõe deltaaladel ja tutvuda arktiliste puuviljade mitmekesisusega. Start reedel kell üks Lodjakoja juurest. Lisapeatused Kavastus (orienteeruvalt kell neli) ja Kantsis Emajõe-Suursoo looduskeskuse juures, pool viis. Sohu jõudes viskame ankru vette ja jääme ootama laeva jäätumist.

Jää tekkimine on vee suure soojusmahutavuse tõttu küllaltki aeglane protsess, ja et aeg poleks igav oota, kuulutame välja „Looduslüürika õhtu“. Igal ekspeditsioonist osavõtjal on soojalt soovituslik valmistada esitamiseks ette mõni loodusteemaline (või siis natuke vähem loodusteemaline) luuletus. Luuletused võivad olla nii omalooming kui laenatud mõnelt vanemalt luulekolleegilt, peaasi, et värsid harmoneeruks aja ja kohaga.

Kui siiski juhtub äpardus ja laev ei külmu Suursoo tumedatesse vetesse, siis pöördume laupäeva hommikul tagasi ja jõuame hommikul kella kümne paiku tsivilisatsiooni eelpostidele, ehk Kantsi kindluse juurde, kust tellitud buss meid peale võtab ja Tartusse toob.

Ekspeditsioon on ringi liikmetele tasuta.

Ekspeditsiooni juhib kapten Karl „Nansen“ Lont

Linnujuttu (nagu ikka) räägib Linnu-Hundi- Paul

Süüa ja teed juua saab ringi varudest, kes on suure isuga ja soovib vähe tummisemat teed, võib miskit manu võtta . Soovijatel registreeruda Ringi blogis, kohti 27

Lisatud: 2. november 2012

Taga-Karpaatia bussireis 28.09 - 7.10

Vaata pilte ja kõike muud bussireisist Ringi blogist: www.looduskaitsering.blogspot.com

---------------------------------------------------------------

Tere, armas Ringi rahvas!

Avame registreerimise Taga-Karpaatia bussireisile!
Reis toimub 28. septembrist 7. oktoobrini 2012.

Kymnepäevase bussireisi jooksul on plaanis kylastada Ukraina edelaosa, mida tuntakse ka Taga-Karpaatiana. Sääl ootavad meid ees kaunid mäed, huvitav loodus, kirju koostisega rahvastik, paks kultuurikiht, keeruline ajalugu, tervistavad allikad, soolakoopad ja sygavad veinikeldrid.

Räägitakse, et Ukraina kõrgeima mäe (mille nimi on siiski Hora Hoverla kõrgusega 2061 meetrit) otsa ronimine olevat Ukraina kõrgete poliitikute seas väga populaarne, sest piirkonna magnetanomaaliast tulenev eriline aura rikastab nende vaimu. Kui veab, näeme mägedes ka kohaliku Robin Hoodi, Oleksa Dovbushi tegevusjälgi.

Hetkel on plaan tutvuda Lvivi ja Taga-Karpaatia pealinna Uzhhorodiga ning kylastada teele jäävaid rahvusparke nagu Poola-Valgevene piiri äärseid Bialowieza metsi ja Poloniny rahvusparki Slovakkia idapiiril. Täpne marsruut on väljatöötamisel ja saabub septembris.

Registreerimise aluseks on osalustasu ylekandmine Swedbanka, a/a 221055158359, saaja Kristiina Tüür, selgitusse Taga-Karpaatia. Osalusmaks 120.- € sisaldab transporti, hommiku- ja õhtusööke ning majutust: ilmselt ööbime yhe öö katuse all ja ylejäänud telgis. Ukrainasse minekuks viisat vaja ei ole, kyll aga võiks igayks endale muretseda reisikindustuse. Bussis on 55 kohta ja tulijate nimekirja saab peagi jälgida Ringi blogist.

Siin mõned lingid neile, kes tahavad omal käel uurida, mida Ukrainal pakkuda on:
http://en.ukrainecityguide.com/regions/goverlaichernayagora/Goverla_and_BGora.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Carpathian_Ruthenia

Kel kysimusi, kirjutagu, joonistagu või helistagu. Kohtumiseni! Helga - kristiina_tyyr@hotmail.com

Lisatud: 25. mai 2012

Metsafolklooriõhtu

12. juuni kl 17-21 toimub metsafolklooriõhtu: rahvapärimust metsaelanike kohta tuleb pajatama Mall Hiiemäe, keda on nimetatud eesti metsafolkloori emaks, ning regilaule õpetab Janika Oras, kes on pikaajaliselt tegelenud nende kogumise ja edasiandmisega.

Üritus toimub lodjas ning pajatuste-regilaulude saatel võtame ette ka lodjasõidu.

Soovijatel tuleb blogis ette registreerida SIIN, sest erinevalt Kitzbergist, lodi kummist ei ole

Lisatud: 1. juuni 2012

24. mail 2012 Bussireis Ida-Virumaale

Tervitus kõigile!

Aeg on teha koos üks tore väljasõit! Sõidame Ida-Virumaale, et tutvuda sealse inimtegevusest paiguti tugevalt mõjutatud loodusega ning kohaliku kultuurilooga.

Külastame endiseid kaevevälju, et näha rekultiveeritud alade erinevaid arengujärke. Vaatame, mis on saanud endistest kaevealadest ja kuidas seal loodus on taastunud. Lähme uudistame aprilli algul avatud Viru Keemia Grupi ehitatud põlevkivikonveierit ja selle ökodukte. Tegemist on Eesti pikima lintkonveieriga, mille kogupikkus on 12,5km. Külastame ka tuuleparke ja mõtiskleme energia tootmise ning kasutamise üle. Ühe sihtpunktina ronime poolkoksimägedele, et Eesti kõrgeimate tehismägede otsast pilk silmapiirile suunata. Päevane kehakinnitamine toimub kaevurite sööklas! Ekskursiooni saadavad erinevad giidid.

Reis on kõigile tasuta (ka päevane toitlustus), vajalik etteregistreerimine blogi kommentaariumis! Tule ja saa osa põnevast ning harivast bussireisist koos hea seltskonnaga! Ootame rohket osavõttu!

Buss väljub 24. mail kell 8.00, Vanemuise 46 eest. Naaseme Tartusse kella 19 paiku.

Kohtumiseni!

an image

Retk geoloogia radadel 2010, puhkepaus Narvas

Lisatud: 9. mai 2012

Sügisene bussireis Ida-Lätti

14.-16. oktoober

Väljasõit 14. oktoober, kell 8:00 Vanemuise 46 eest. Tagasi samas kohas 16. oktoober kell 21:00

Kuna ilmnes, et ringirahva võimalused aja ja raha planeerimisel kümnepäevaseks kaugreisiks on piiratud, siis juhatus pakub välja võimaluse tutvuda kolme päeva jooksul Ida-Läti looduse ja kodulooga.

Täpsem marsruut ja külastatavad kohad täpsustuvad lähiajal. Kindlasti on plaanis külastada näiteks Razna rahvusparki.

Kaasa võtta ööbimiskoht telgis, külmakindlam magamiskott, vihmakindlaid riideid, sööginõud.
Igal osalejal välja mõelda bussimikrofoni ettekanne Lätimaa loodusest, keskkonnaprobleemidest, koduloost, kultuurist või üldisest olust.

Kes täpsemast kavast ei hooli ja kindlasti osaleda soovib, see saab juba registreeruda. Registreeruda saavad 40 kiireimat. Registreerumiseks tuleb üle kanda osavõtutasu 5€. Registreerunute saab ülevaadet Ringi blogis looduskaitsering.blogspot.com

Täpsem kava samuti blogis.

Pildid:
Katrini pildid
Meeli pildid
Jana pildid
Kristiina pildid

Lisatud: 22. september 2011

Bussireis Setumaale 2010

Lisatud: 22. september 2011

Retk geoloogia radadel 2010

Lisatud: 22. september 2011

Ringi bussireis Marimaale 2009

Lisatud: 22. september 2011

Looduskaitsering

Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering on 1958. aastal asutatud noorteühendus, mille eesmärgiks on oma liikmete keha ja vaimu harimine keskkonna, ühiskonna ja inimkonna asjus. Ringiga võivad liituda kõik Tartu üliõpilased.

Infot vahetatakse Ringi listi seltsid.tylkr@lists.ut.ee vahendusel ning ka blogi www.looduskaitsering.blogspot.com kaudu.


Järgmised sündmusedLooduskaitseringi list

Liitu listiga - http://lists.ut.ee:8888/wws


Looduskaitseringi toetab

an image