Kevadmatk 2016

Hei!

Tokajst toodud kevad on lõpuks ometi lahti pakitud! Ilmselt tunnete seda juba omal nahal. Nüüd on aeg istuda sadula selga ning minna kevadmatkale! Matk kestab kolm päeva, 13. – 15. mai.

Seekord sõidame Karulasse, Pluutole ja Paulale külla. Lisaks vaatame üle Peipsi järve ja Liivi lahe vesikonna veelahkme ehk kust voolavad jõed Läti poole ja kust Narva suunas, külastame nii palju väikseid veesilmasid Karula 40st järvest kui jõuame ning vaatame, kus Navitrolla oma kaunite kunstiteoste jaoks inspiratsiooni ammutab. Kel eelmine nädalavahetus jäi talgutamata, siis ühel päeval teeme ka Ringi liikmete Paula ja Pluuto juures väiksed talgud ja proovime nende sauna ära.

Kaasa tuleb võtta: soovitatavalt jalgratas (kuid sobib ka tõukeratas või mõni muu liikumisvahend), lõunanäksimist, sööginõud, telk või koht telgis, magamiskott, lebomatt ja saunalina.

Et teaksime toidukoguste osas arvestada, siis kõigil tulijatel palume enda tulekust teada anda Ringi blogi kommentaarides.

Hommiku- ja õhtusöök ning osavõtt on Ringi poolt tasuta, kuid rongipileti eest tuleb ise tasuda (natuke sõidame Tartust rongiga lähemale).

Rong väljub reedel kell 15.08 Tartust Sangastesse. (Sooduspileti hind: 2.80 €) Sangastest algab meie idülliline rattaretk! Kulgeme metsade-küngaste vahel Kogrejärve lõkkekohta, kus on meie esimene ööbimispaik. Hommikul asume teele Kaika suunas ning läheme Pluuto ja Paula juurde talgutama. Seal käime saunas ning saadame mööda matka teise öö. Pühapäeval sõidame tagasi Sangastesse, kust astume 17.36 rongile, et naasta Tartusse.

Märge kalendrisse tehke juba kohe! :)

Lisatud: 6. mai 2016

Kevadmatk 2015

On aeg oma jalgratastelt maha pühkida talvised lumehunnikud ja hüpata sadulasse, et ära teha üks mõnus rattamatk!

Seekordne kevadmatk suundub Võrtsjärve äärde. Saame kokku 15.mail kell 16:00 Vanemuise 46 esises Hurda pargis. Jagame tatrapakid laiali, kogume jõudu ja lükkame ratastele hoo sisse.

Esimese öö veedame pisikese Asema järve (Konguta vald) ääres, kus on ka plaanis aidata kohalikel elanikel kevadisi töid teha. Edasi vurame Võrtsjärve äärde, kus on plaanis tutvuda kohalike vaatamisväärsustega, pugida kõht suitsukalast täis ja limnoloogiakeskuse ümbrune rand roost puhtaks talgutada. Pühapäeva hommikul hakkab igaüks omas tempos tagasi kulgema. Selline on praegune üleüldine plaan. Täpsustused ja konkreetsemad tegevusjuhised selguvad lähiajal. Seniks aga broneerige 15.-17. mai ägedaks rattamatkaks ja hakake lõkkeroka jaoks kõhtu ette valmistama.

Pandagu end ka blogis kirja, et kokkade tiim oskaks toidukogustega arvestada.

Olge mõnusad!
Ring

Lisatud: 8. mai 2015

Kevadmatk 2014

Ahoi matkahuvilised

Hetkel on käimas iga-aastane kevadele vastu hääletamine. Kui reisijad Tšehhist kevadega tagasi tulevad, on taas aeg minna ratastega Kevadmatkale. Sel aastal on sihtkohaks Tartu külje all asuv Kõrveküla. Seal on plaanis metsa istutada nagu ka kaks aastat tagasi. Lisaks tegeleme riiete taaskasutamisega ning lisame neile pakutrüki abil uut värvi.

Toimumisaeg saab olema selle kuu viimane nädalavahetus ehk 25.-27. aprill. Koguneda tuleks reedel Hurda pargis kell 15.00.

Teekond viib meid läbi Kõrveküla, kuhu saab talgukohta oma kodinad maha visata, et oleks kergem edasi liikuda, kuna teekond viib meid vaatama Äksi kiigeparki ning saadjärve äärde ujuma - ühesõnaga kevadet täiel rinnal nautima

Metsa istutame ja särke värvime laupäeval. Pika päeva lõpetuseks saab lõõgastuda tünnisaunas ning kuulata kevadetoojate muljetusi välisriikides nähtust.

Ööbimine on telkides ning kõigil oma toidunõud kaasa! Tulekust teada anda palun blogi kommentaariumisse, et teaks toiduga arvestada!

Seniks aga otsige välja talveks tolmu koguma jäänud kaherattalised ning pumbake kummid täis ja õlitage kett.

Päikest

Lisatud: 14. aprill 2014

Kevadmatk 10-12 mai!

On rõõm teatada, et Berliinist toodud kevadega on peagi saabumas ka kevadmatk! Kuna rohelised lähevad ratastega Pandiverre sõitma, siis on meil pakkuda alternatiivne võimalus. Ka selleks tuleb rattad keldritest välja otsida ja tulla 10ndal mail (juba sel reedel) kella kolmeks Hurda parki. Seekord lähme uurime, et mida on Peipsi äärel meile pakkuda, sihtkohaks: Varnja. Kaasa vaja võtta lisaks rattale veel telk (või otsida endale telgikoht), magamiskott, toidunõud. Suurema nälja kustutab loodukaitsering, kuid meelepärast näksimist ja keelekastet võib ise kaasa võtta. Varnjas on ka pood, aga palju sellele igaksjuhuks lootma jääda ei tasu.

Esimene päev läheb sõidule. Ilmselt tuleb sõita kuskil 50 kilomeetrit. Teine päev on kohaliku eluolu ja kultuuriga tutvumiseks. Võib ette võtta suuri ja väikeseid ringe külaelu(de) uudistamiseks või kohapeal vajalikke töid teha, näiteks suitsusauna kütta või peldikut ehitada. Kui küla peal kalamehi näha on, saab ehk suitsukalagi teha.

Samuti on soovitatav kaasa võtta värvi ja mustreid vajavad riided, sest samal ajal leiavad aset särgitrükkimistalgud. Kohale toome ka aastapäeval ilmavalgust näinud looduskaitseringi trükkpaku. Mida naturaalsem, siledam ja mittevenivam kangas, seda paremini see värvi endal hoiab.
Ära ei öelda ka pisikestest toetusrahadest.

Tagasi veerema hakkame pühapäeval.

Nii et rattad keerlema ja kunstimeel valla - 10-12. mail oleme Varnjas!

Oma tulemisest palun teada anda Looduskaitseringi blogis.

Lisatud: 6. mai 2013

Kevadmatk 2011 Lahemaale!

an image

Vaata Kevadmatka pilte SIIT

--------------------------------------------------------

27. mail jätkuvalt minnakse kevadmatkale Lahemaale. Kuna huvilisi ei ole piisavalt palju, siis suurt bussi ei tellita. Minnakse hoopis rongiga Tallinnasse, mis väljub kell 17:45 (Tartu raudteejaamast, reedel 27.05). Maha tullakse Ülemiste peatuses, kust edasi minnakse liinibussiga Valgejõe peatusesse - sealt ööbimispaika mõned kilomeetrid.

Tagasi viib tellitud buss meid Palmsest Balti jaama, kust läheme rongiga Tartu, mis väljub kell 21:10.

Ring hüvitab kõik transpordikulud.

Tulge matkale!

------------------------------------------------------

27-29 mai matkab Ring Lahemaale, et osa võtta Lahemaa Rahvuspargi juubelipidustustest.

Reede õhtul kell 18.00 viib buss Tartust ööbimiskohta Nõmmeveskile.

Laupäeval matkame maalilistes Lahemaa männikutes. Ööbime Võsu lähedal (Võsul asub ööklubi Seitsmes Taevas).

Pühapäeval osaleme Palmse mõisas Rahvuspargi pidustustel. Ajakava leiad SIIT.
Pühapäeval kell 21.00 toob buss tagasi Tartusse.

Söök ja buss on Ringi poolt. Jook ja muss teie poolt.

Tasuta süüa saavad Ringi blogis matkale registreerunud.

Matkal näeme!

Lisatud: 18. mai 2011

Ajuloendus ja Kevadmatk 29-30.04 2010 Soomaa lähistel

Tuletan meelde, et sel neljapäeva hommikul minnakse Soomaale ajuloendust tegema. Buss viib ja toob!
Plaanid muutusid nii, et ööbimine Jõesuu hostelis koos EPA metsameestega jääb ära ning selle asemel jääme metsa matkama.

Seega tulijatel kaasa võtta ka väljas magamise varustus (vastavlt maitsele: lebo, magamiskott, soojad riided, midagi vihmakindlat, telk? (mina isiklikult arvan et, sellest mugavusest võib loobuda), sööginõud ja muu tähtis).

Plaanis oleks neljapäeval esmalt teha ajuloendusi, siis matkata, tutvuda loomade, taimedega, viime läbi Linnulaulu praksi Soomaa osa ning otsime sobiliku ööbimispaiga (Läheduses olevat ka matkaonn). Järgmisel hommikul matkaksime uude loenduspaika. Loendame. Ja õhtul bussiga Tartu tagasi.

Kuna söök tuleb homme ära osta, siis palun teada anda homseks lõunaks kes veel tulemas on (minu e-mail svetsjeb@ut.ee). Kui mõte tuleb alles neljapäeva hommikul, siis võtke igaks juhuks lisa söök enda jaoks kaasa.

Kairi pildid

Lisatud: 18. mai 2011

Looduskaitsering

Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering on 1958. aastal asutatud noorteühendus, mille eesmärgiks on oma liikmete keha ja vaimu harimine keskkonna, ühiskonna ja inimkonna asjus. Ringiga võivad liituda kõik Tartu üliõpilased.

Infot vahetatakse Ringi listi seltsid.tylkr@lists.ut.ee vahendusel ning ka blogi www.looduskaitsering.blogspot.com kaudu.


Järgmised sündmusedLooduskaitseringi list

Liitu listiga - http://lists.ut.ee:8888/wws


Looduskaitseringi toetab

an image