Erakorraline talimatk "Rail Baltica radadel"

05.02
Meie toredad matkajad said matkaga ühele poole - Rail Baltic on seljatatud!
Et kuulata matkaliste muljeid nende seiklustest, raskustest ja rõõmudest koguneme teisipäeval (9.veebruaril) kell 19:00 Uus 10-24.

AK klippi meie matkajate katsumustest, kui veel pisut suusatada sai, saab näha SIIT (29:50)
TV3 klippi, mis tehti viimasel päeval, kui matkata jäi veel kümmekond kilomeetrit, saab näha SIIT (21:40)

Aga kuna teisipäeval on juhuslikult ka vastlapäev siis tuleb loomulikult ka vastlakukleid küpsetada ning süüa. Kel kukliküpsetamise tuju, siis olete oodatu kella 18 ajal appi kukleid veeretama :)

28.01
23. jaanuari hommikul alustasid 15 matkalist Maardust Muuga sadama lähistelt retke Ikla suunas. Eesmärgiks on tutvuda Rail Baltica teele jääva looduse ja muu eluoluga. Praeguseks on matkalisi järele jäänud alla kümne, kuna erinevate kohustuste tõttu pole kõik saanud jätkata. Õnneks on ka mõned matkalised selle aja jooksul lisandunud.

Hetkel liigeldakse Raplamaa ja Pärnumaa piiri lähistel. 31. jaanuraiks on plaanis jõuda Pärnu lähistele. Kehvade suusaolude tõttu võib see aga edasigi lükkuda.

Kõik, kes tahavad ja soovivad, on oodatud matkaga liituma. Selleks tuleks võtta ühendust Jürgeniga (5653591). Toiduvarude täiendamiseks tuleks kontakteeruda Birgitiga (5229193), kelle leiab üles Tammelinnast. Kes toidumajast ka osa tahavad saada, neilt ootame annetust mahus 3 € ühe matkal oldud päeva kohta. Ülekande võib teha nii enne kui pärast matka (EE382200001105830064 Ott Kangur)

Sihtkohta peaks seltskond jüudma orienteeruvalt 4.-5. veebruar.

Lisatud: 28. jaanuar 2016

Korraline talimatk 6.-8. veebruar

Ahoi

kõik, kes kibelevad juba Eestimaa avarustesse, rõõmustage, sest juba järgmisel nädalavahetusel (reede k.a.) toimub TÜLKRi korraline suusamatk, mis seekord viib meid ekslema Ida-Virumaa soode, metsade, kaevanduste ja tuhamägede vahele. Täpsem info selgumisel.
Pange endal kalendrisse siis ikka punasega kirja, et 6.-8.02 on matk ning otsige juba aegsasti suusad välja.

Seniks, tuisku ja uisku!

Lisatud: 1. veebruar 2015

Erakorraline talimatk 2014

Tere kallid matkasõbrad!

Rahva tungival soovil korraldame Erakorralise talimatka.
Marsuut: Valga-Lanksaare
Aeg: 5. veebruar (kolmapäev) kuni 9. veebruar
Kolmapäeval 10:16 viib "Partsi Porgand" meid Tartust Valka

Matkatakse jala nii Eestis kui ka Lätis. Lähipäevil on lootust lumeolude paranemiseks seega võivad ka suusad kasulikud olla.
Ööbimine küttega telgis (Zima) ja matkasööki tehakse ühiselt lõkke peal nii hommikul kui ka õhtul.
Võtke kaasa: sööginõud, mõistlik magamiskott, matt, soojad riided, pealamp, lauluhääl, suurema isuga matakasellidele on soovitav ka midagi hambaalla võtta (ring muretseb ka midagi lõunaks).
Lanksaare on ringi sõprustalu, kuhu me plaanide kohaselt võiks jõuda laupäeva õhtuks. Seal saab sauna. Lanksaarde oodatakse ka meid juba varem, nii et kellel soovi on, võib terveks nädalaks sinna minna. Pühapäeval saame koos seal ka soovikorral võsa põletada ja puid lõhkuda, et hoida lihased soojas ja lõkkelõhn naha küljes kauem.
Kuna Zimasse (meil on vajadusel 2) mahub piiratud arv inimesi ja toidukoguseid peab ka arvestama, siis võiks tulekust teada anda blogi kommentaariumisse.

Pühapäeval saab Tartusse tagasi jõudmine on vaba graafiku alusel (nt Killingi Nõmmelt bussiga).

Kohtume Matkal!!!
Päikest
Krissu
55572578

Lisatud: 26. veebruar 2014

Peaaegu-uisumatk

Tervist!

Kuna ilmad on nii mõnusalt külmad ja lund nii mõnusalt vähe, siis on rangelt soovituslik välja otsida (või kaubelda või leida) endale uisud ja tulla sel nädalavahetusel (25-26. jaanuar) Soomaale sealseid olusid uurima. Ehk saab korralikult uisutadagi, muidugi saapad peaksid ikka kaasas olema. Kõik muud talveks sobivad lusti- ja/või liikumisvahendid on ka täiesti teretulnud.

Ööbimine toimub sel korral küll katuse all, kuid seal pidi olema külm, nii et selleks tuleb vastavalt valmistuda. Võib ka juhtuda, et osad mahutame telki. Sauna saab ka. Kaasa võtta toidunõud ja talvelust ja uisud! Majas elektrit pole, nii et pealambid-küünlad ei tee ka paha.
Minek on laupäeva varavalges ja tuleme pühapäeva õhtul.

Registreerimine nagu ikka blogis. Kohti on 18, sest niipalju mahub rahvast bussidesse.

Päikest!

Lisatud: 21. jaanuar 2014

Korraline talimatk: Lumeilves

Aeg on muutunud: uus aeg 2-3. märts!
*******
Erakorralise talimatka rahvas on pikalt retkelt just tagasi jõudnud, kuid ees ootab juba uus matk. Nimelt toimub ka korraline talimatk, mida sel aastal sai otsustatud teha Lumeilvese matka vormis. Kes matkast veel kuulnud pole, siis selle statuut kuulutab järgmist:
LUMEILVESEKS kuulutatakse iga mees või naine, kes tõuseb talvel, suuskadel või ilma kahe päevaga omal jõul kahekümne Eestimaa kõige kõrgema mäe otsa. Kes nimetatuga hakkama on saanud, kuulutabTartu Üliõpilaste Looduskaitseringi President LUMEILVESEKS. Lumeilves saab vastava tunnistuse ja lisatakse Lumeilveste auväärsesse nimekirja.

Eestimaa kõrgeimaid mägesid asume vallutama 2. märtsil. Hommikul sõidame Tartust Haanjasse, kuskile Haanja lähedale sobilikku tipulaagri kohta paneme oma suurema varustuse peitu ja läheme kõrgeimatest kõrgemaid ja vägevamatest vägevamaid tippe vallutama. Õhtuks naaseme varustuse juurde ja ööbime zimas (ahjuga telk). Zima küll üle 12-13 elaja ei mahuta aga kui nõudlus väga tungiv on, siis saab vana zimaga magamiskohtade arvu duubeldada. Järgmine päev jätame varustuse sinnasamma ja vallutame veel viimased tipud. Õhtul ehk saab veel sauna ka enne kui Tartusse naaseme, et järgmine päev sõdurpoiste ja pingviinide paraade kaeda. Ühtlasi lubanud härra president Kitzbergis konkureeriva vastuvõtu korraldada.

Registreerimine avatud Ringi blogi kommentaariumis!

Lisatud: 10. veebruar 2013

Erakorraline talimatk 2013 Narva-Sõrve!

Vaata matka kokkuvõtet Ringi blogist: Erakorraline talimatk Narva-Sõrve

an image

*********************************************************

Ringvaade
AK uudis matka lõpust
Saarte Hääle fotod Sõrve säärest
Artikkel Päevalehes
Matkafoorumi teema
Tiidu pildid esimestest päevadest
Hendriku pildid esimestest päevadest
Uku pildid Ebaverest Sõrveni
Liina pildid
Birgiti pildid

Kairi pildid
****************************************

Viimane kokkusaamine enne algust!

Neljapäeval, 9. jaanuaril Kitzbergi 8, kell 20:00.

Räägime teekonnast ja söögist.

Jagame kraami ning otsime varustust.

Kõik kindlad, kahtlevad, ebakindlad ja erapooletud matkasõbrad on oodatud.

*************************************************

Üleskutse kõigile matkajatele ja eriti on oodatud matkarebased!

Esialgselt on otsustatud alustada suusateekonda Narvast juba 12. Jaanuaril.
Lõpp-punkti ei olegi ehk mõttekas kohe silmade ette seada, sest planeeritud Sõrve säär on tavalisele inimolevusele lõpmata kaugel. Algul on ehk lihtsam mõelda üks päev korraga, sest nii pika matka pikkus sõltub tõenäoliselt ikkagi lumeoludest ja mitmest muust ootamatust asjaolust. Kui kõik hästi läheb, siis üks hetk võibki juba Sõrve säär paistma hakata.

Sellest kõigest hoolimata tuleks aga vaim matkaks valmis panna ja võimaliku matkaga ühinemiskoha valmis mõelda. Matkaga võib liituda igaüks, millal iganes soovib. Varasema matkakogemuse puudumine on suisa TERVITATAV. Matkalt lahkuda võib igaüks, millal iganes soovib.

Raskusi ja ebamugavusi ei tasu peljata. Kedagi maha ei jäeta ja matkatempo on piisavalt aeglane, et saaks kõike ilusat, mis Eesti looduses leidub märgata ja nautida. Õhtul laagrisse jäädes tehakse lõkkel süüa ja arutletakse elus olulistel ja vähem olulistel teemadel. Ööbiksime suures ahjuga köetavas telgis, kus on väga hubane ja soe. Öösiti saab vaheldumisi ahjuvalves olla, mis on samuti äärmiselt tore ja huvitav kogemus.

Matkata on väga tore. Eriti pikemate matkade võlu on see, et suudad argipäeva mured unustada ning hakkad elule teise pilguga vaatama – hoopis olulisemaks tööst/koolist muutub valik kas panna üleriided öösel magamiskoti peale või sinna sisse ja kas villased sokid on paremad suusatamiseks kui miskid muud. Matkamine on ideaalne tegevus koolimuredest puhkamiseks. Tagasitulles oled värske ja õnnelik ning valmis uuele semestrile julgelt vastu astuma.
Peale selle on Ringi matk ka lihtsalt üks suur sotsiaalne üritus, kus on lõbus ja saad päris lähedalt tuttavaks uute inimestega - mitu päeva ühest potist süües, ühe katuse all magades ja samu ebamugavusi taludes ei jää keegi võõraks.

Tule matkale!

Markavarustuse puudumine on pisiasi – selle saab laenata. Kommenteeri blogis, FB või kirjuta listis, mis vajaka (enamsti on kõik matkahuvilised endale suusad, magamiskoti või julgust saanud).

Oota täpsustavat infot ( kus neljapäeval kokku saadakse) ja kommenteeri blogis, kui plaanid tulla või on küsimusi.

Motivatsiooni tõstmiseks vaata Hendriku tehtud 2007 aasta talimatka videot Pärnust Lahemaale: http://www.youtube.com/watch?v=jIWSzzvXBcc

an image

Pange vaim valmis!

Eilsel 6 tunnisel nõupidamisel sai kõvasti higistatud ja pika arutelu järel süvenes teadmine, et kui lumeolud vähegi soosivad, siis matk toimub.

Aeg: ajavahemik 12. jaanuar kuni 10. veebruar.
Distants: Narva > Sõrve ehk Eesti Vabariigi teineteisest kõige kaugemate maismaa punktide vahel. Küsimus, kas Ring tunnistab Tartu rahulepingut või mitte, on veel lahtine.

Enne matka (ilmselt neljapäeva õhtul) toimub ilmaolusid analüüsiv, väljasõidu aega täpsustav ja matkavarustust organiseeriv kokkusaamine (veel täpsustamata kohas).

Kindlad matka alustajad: Indrek, Kairi, Pluuto.
Hiljem liitujad või esimest võimalust ootavad: Mikk, Hendrik, Birgit, Uku, Triin, Paula, Liina, Johannes, Kristiina, Edgar.

Matkaga võib liituda igaüks, millal iganes soovib. Varasema matkakogemuse puudumine on suisa TERVITATAV. Matkalt lahkuda võib igaüks, millal iganes soovib.

Soovitatav on tulla suusavarustusega, kaasa võtta kindlasti peno, soojem magamiskott, matkanõud ning varu riideid vastavalt ilmale. Ööbimine köetavas telgis.

Kõik, kes plaanivad matkast osa võtta, võiksid endast selles listis teada anda, soovitavalt märkida, millistel kuupäevadel on soov kaasa matkata, siis saame arvestada logistika, telgikoha ja toitlustamise organiseerimisega.

Indrek

Lisalugemist möödunud erakorralistest talimatkadest: 2009/10 talv Lõunast Põhja siit ja siit

Lisatud: 6. jaanuar 2013

Ringi talimatk Piusa ürgorus 23.-26.02.2012

an image

Kairi pildid

**************************************************************************

Juba sel neljapäeval läheme matkale.
Need matkalised, kes blogis veel kommenteerinud pole, et nad tulevad, tehke seda (siis teab sööki planeerida).

Minnakse 23.02 Tartust 18:20 rongile ja sõidetakse Koidulasse. Sealt matkame mööda Piusa kaldaid kuni pühapäeva õhtuni. Matk lõpeb Piusa Ürgoru puhkekompleksis, kus turgutame oma väsinud kogusid suitsusaunaga. Kell 21 tuleb buss meile järele ning toob tagasi Tartu.

Matkavarustus ja toidunõud peavad endal olema. Ahjuga telk ja söök on Ringi poolt - nii et jätke oma kotis ruumi ka grupi varustuse jaoks.

*****************************************************************************

Vabariigi aastapäeval on plaanis minna järjekordsele Ringi talimatkale. Täpse matkamarsruudi paika panemisel võiksid kõik tulijad blogis looduskaitsering.blogspot.com arvamust avaldada. Minna võiks juba 23. veebruari õhtul - Koidula rongiga, mis Tartust väljub 18:20

Variant 1:
Rongiga Tartust Ilumetsa -> läbida Meenikunno raba, tiirutada seal veidi ja jõuda Piusa ürgorgu alles Piusa jõe ürgoru mka alguses (ehk umbes Lindora kandis)-> sõita Piusa Ürgoru Puhkekompleksi ja saunatada seal kuni buss järgi tuleb ja Tartusse viib

Variant 2:
Sõita 23.02 rongiga Koidulasse ja suunduda nii pea kui võimalik Piusale ning terve matk mööda jõge teha -> lõpp sama, mis eelmisel.

Blogisse kommenteerige ka siis, kui eelistust kummagi variandi puhul ei ole - siis saab umbes arvestada palju inimesi tulemas, palju toitu võtta ja mitme zimaaga matkata.

Lisatud: 15. veebruar 2012

Külmamatk 3.- 5.02

Looduskaitsering käis veebruari alguses testimas oma uut talvist matkatelki - zimaad, suuski ja iseenda külmakindlust. Käidi Endla looduskaitsealal, mis oli täiesti sobiv koht karmi pakase kogemiseks. Tõeline külm jõudis meieni ööl vastu 5. veebruari, mil tagant järele EMHI kodulehelt vaadates selgus, et Tooma ilmajaamas registreeriti kell 7 hommikul tunni keskmiseks -33,8 ja tajutavaks temperatuuriks (def. samuti kodulehel) -38. Ööbisime Endla järve ääres oleval lõkkeplatsil ja õnneks või kahjuks mõnusalt põlevaid puid hommikuni ei jätkunud. Lisaks külmale oli talvine suusamatk taaskord tõelist silmailu pakkuv nii päikesepaistelistel päevadel kui ka kuuvalgetel öödel. Meie teele jäid erinevate metsaasukate jäleread (metsis, metskits, metssiga, põder, rebane, kährik, saarmas, ilves, hunt), kuid kahjuks ühtegi neist ennast näha ei õnnestunud.

an image

Järgmisena juba Ringi traditsiooniline talimatk..

Lisatud: 11. veebruar 2012

Talimatk Hiiumaa laidudele 24.-27.02 2011

Vabariigi aastapäeva hommikul, kui enamik eestasi vaatasid telerist paraadi, oli ringirahvas pakkimas matkavarustust ja liikumas, kes hääletades, kes rongi-bussiga, Hiiumaa suunas, veetmaks pikk nädalavahetus Hiiumaa laidudel.
24. veebruari õhtuks jõudiski matkaseltskond Heltermaale, kus lähistel ka esimene ööbimine tehti.
25. veebruari hommikul võeti suund Kaevatsile ja õhtul jäädi laagrisse Heinlaiul.
26. veebruari hommikul võtsime orientiiriks Kõrgelaiu ja õhtuks jõudsime Saarnaki laiule, kus toimus ka teine ööbimine.
27. veebruaril jõuti tagasi tagasi Heltermaale, kust igaüks jällegi omal jõul tagasi Tartusse liikus.

an image

Lisatud: 11. veebruar 2012

Korraline talimatk 2010 Sakala kõrgustikule

Killu pildid

Lisatud: 11. veebruar 2012

IV Ringi erakorraline talimatk 2010

Loe blogist:

Kokkuvõtlik jutt

Naha Vabariigi kujunemislugu

Lisatud: 11. veebruar 2012

Talimatk Virumaale 2009

Matk toimus 20 – 24 veebruar. Külastasime järgnevaid paiku: Miila hiiemägi, Uljaste linnamägi, Uljaste järv, Samma küla Tammealuse hiis, Pada linnamägi, Koila linnamägi, Viru-Nigula Kongla Anni (nõid) mälestuskivi, Iila Kongula linnamägi, Iila hiiemägi, Pärna küla hiiemägi, Lahe küla hiis, Letipea Ehalkivi, Kunda hiiemägi, Kunda Lammasmägi. Eesmärgiks oli talvise Ida-Eesti looduse, pärandmaastike ja -kultuuriga tutvumine.

Lisatud: 11. veebruar 2012

Looduskaitsering

Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering on 1958. aastal asutatud noorteühendus, mille eesmärgiks on oma liikmete keha ja vaimu harimine keskkonna, ühiskonna ja inimkonna asjus. Ringiga võivad liituda kõik Tartu üliõpilased.

Infot vahetatakse Ringi listi seltsid.tylkr@lists.ut.ee vahendusel ning ka blogi www.looduskaitsering.blogspot.com kaudu.


Järgmised sündmusedLooduskaitseringi list

Liitu listiga - http://lists.ut.ee:8888/wws


Looduskaitseringi toetab

an image