Ringi Sügismatk.

Traditsiooniline Sügismatk viib tudengid Eesti loodusesse, õpetab seal käitumist ja selle märkamist. Matkal tutvutakse erinevate Eesti loodus- ja kultuurmaastikega ja õpitakse tundma nendevahelisi seoseid. Õpitakse matkamist ja looduses hakkama saamist ka vihmase ilma ja lühikese päeva tingimustes. Matka käigus tutvutakse ka piirkonna keskkonnaseisundiga ja arutletakse selle probleemide üle.

Sügismatk 30.10 - 1.11

Heihoo heihoo
sügismatk saab jälle hoo

väike muie juba ees
ärevus on vist sees
haara kaasa seltsimees
sest vahva tripp on alles ees

lähme avastama kohti
kuhu võib-olla ei satu tihti
teeme tiirud metsades
mis on sügisestes värvides

pärast pikka seiklusretke
mööda Lõuna-Eesti maastikke
saate saunas vihelda
ja järgmist matka oodata

Kalgan et al 2015

Uudishimulikke sügismatkahuvilisi on palju. Kuid küsimusi on neil olnud ainult kaks: kuhu ja millal sel aastal sügismatkale lähme? Sel korral läheb Ring sügist nautima Otepää kanti, Pühajärve äärde 30.oktoobril. Matka pikkus võib igaühel olla nii pikk kui jaksu on, kuid suurem osa seltskond seikleb pühapäevani. Täpsustused ilmuvad peagi!

Seniks värvilist sügist!

Lisatud: 25. oktoober 2015

Sügismatk 14.-16. november

Tervitusi sügismatka ootajatele!

"...Kui elad oma õue all
ei tea, mis sünnib kaugemal..."

Aga teadma peab ka seda, mis sünnib oma õue all. Seekordne Sügismatk toimub
Tartule üsna lähedale, sest ka siin on avastamist väärivaid paiku.
Koguneme reedel, 14. novembril kell 18.00 Kongimetsa bussipeatuse juures, Vara vallas,
Tartumaal. Kohale on võimalik saada bussiga, mis väljub Vanemuise 46 eest 17.00. Kuna kohtade arv bussis on piiratud 36-ga, siis neid jätkub vaid kiirematele registreerujatele. Viimast saab teha meie blogis. Esimene öö veedetakse Kukemetsa
metsaonni juures. Laupäeval on soovijatel võimalus kõndida mööda
RMK 627 km matkateed (Teele jäävad nii Kaiu järved kui ka näiteks kena
Saare järv) Elistvere/Raigastvere kanti, kel ise pealehakkamist, võib
muidugi oma marsruudi kokku panna. Öö Raigastveres ja jääbki veel
pühapäevane matkalõik, mille lõppedes saab Äksis sauna.

Lähiajal ilmub blogisse ka sügismatkateemaline postitus ja soovijatel palume end
sinna kirja panna - siis teab toiduga arvestada.

Sooja sügist!

Lisatud: 27. oktoober 2014

Sügismatk 1.-3. november

Seekordne sügismatk saab toimuma 1. – 3. novembril ja plaanis on avastada Piusa jõe ürgorgu.

Reede õhtul kl. 17.58 väljub Tartu raudteejaamast rong Koidula suunal. Koidulast väikese jalutuskäigu kaugusel Piusal veedame esimese öö. Laupäeval on plaanis matkata mööda ürgorgu ülespoole. Pühapäeval jõuame kindlasti kuhugi, kus on saun ja kuhu tuleb buss, mis viib õhtuks tagasi Tartusse.

Kaasa võtta matkamise mõnusaks tegevad asjad: ilmale vastav riietus, telk/telgikoht, magamisvarustus, sööginõud jms. Söök ja transport on Ringi poolt.


Et teaksime toidukoguste ja transpordiga arvestada, pange ennast blogi kommentaaridesse kirja! Näeme metsas!

Lisatud: 25. oktoober 2013

Sügismatk 9.-11. november 2012

Tervitused kallid ringilised!

On aeg hakata talimatkaks valmistuma, selleks toimub ühistreening varatalvise sügismatka näol. Aset leiab see novembrikuu teisel nädalavahetusel. Reede õhtupoolikul kell 18:29 väljub Tartu vaksalist rong Tallinna suunas. Rongist maha hüppame Aegviidu jaamas, kust on alla paari versta astuda Nikerjärve lõkkekohta ööbima.

Laupäeval saab jalga sirutada teel läbi kauni Kõrvemaa ületades Kakerdaja raba ja ööks saabudes Napu lõkkekohta, kus veedame teise öö. Pühapäeval astume veel paar versta kohani, kus on oht sattuda väikesesse palavasse ruumi koos paljude paljaste higiste inimestega. Pärast seda katsumust toob tellitud buss meid Tartusse tagasi.

Kaasa võtta klassikaline matkavarustus: riietus igaks ilmaks, telk/telgikoht, magamisvarustus jms.

Söök ja transport Ringi poolt.

Arvestamaks toidu ja transpordiga kuulutan avatuks registreerimise sügismatakale, toimub see blogis. Soovi avaldada läbi kommentaariumi. Tagasitoovas bussis on kohti 27 esimesele!

Lisatud: 26. oktoober 2012

Sügismatk 2011 Agusalu maastikukaitsealale

Vaata Kairi pilte SIIT

Vaata Mardi pilte ja sügismatka marsruuti

an image

Sel nädalavahetusel (4.-6. november) on tulemas Looduskaitseringi järjekordne sügismatk – seekord Agusalu maastikukaitsealale.

Minnakse reedel Tartust liinibussiga Iisakule, sellele järgneb kaks ja pool toredat matkapäeva ning pühapäeva õhtul tuleb tellitud buss meile Agusallu vastu, mis meid kõiki Tartusse tagasi viib.

Kaasa oleks vaja võtta imastikule sobilik matkavarustus (magamiskott, lebo, soojad riided, matka riided, toidunõud, midagi vihmakindlat, veekindlad jalanõud...)

Toit ja transport on Ringi poolt.
Kuna aga lähem reedel liinibussiga, siis oleks vaja jälle piletid ette osta (ka toiduga saab siis arvestada) – teisiti öeldes, Pange end blogisse kirja, kes on tulemas!

Mineku kellaajaks pakuks 14:20 bussiga Tartust, mis jõuab kell 16:00 Iisakule. Kuna ööbima võiks jõuda Imatu järve äärde (milleni on ~12km). Kuid kui on kedagi, kes nii vara ei saa, siis andke teada (blogis või listis) sest matka kava saab veel muuta.

Väike kirjelduse, miks sinna kanti üldse matkata võiks:
Agusalu soo on huvitav liivaste luitemoodustiste - kriivade - poolest, mis seal piklikke soosaari moodustavad. Sealne kant on ka kultuurilooliselt põnev, olles kunagiste vadjalaste järeltulijate poluvernikute asualaks, keda kohalik mees Aleksander Teetov on iseloomustanud nii: ,,poluvernikuid sai nähä Iisaku laadal, õlivad nisiksed jändrikud, lühikest kasvu. Istusivad vankri pääl, rääkisivad ja aina naerasivad."

Lisatud: 12. oktoober 2011

Sügismatk 2010 Matsalu lahe äärde

Uku pildid

Lisatud: 12. oktoober 2011

Sügismatk 2009 Puhatu looduskaitsealale

Lisatud: 12. oktoober 2011

Looduskaitsering

Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering on 1958. aastal asutatud noorteühendus, mille eesmärgiks on oma liikmete keha ja vaimu harimine keskkonna, ühiskonna ja inimkonna asjus. Ringiga võivad liituda kõik Tartu üliõpilased.

Infot vahetatakse Ringi listi seltsid.tylkr@lists.ut.ee vahendusel ning ka blogi www.looduskaitsering.blogspot.com kaudu.


Järgmised sündmusedLooduskaitseringi list

Liitu listiga - http://lists.ut.ee:8888/wws


Looduskaitseringi toetab

an image